Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Hizmetleri

ISO 27001 standardı, Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından geliştirilen bir yönetim sistemi standardıdır. Bu standart, ülkemizde Türk Standartları Enstitüsü tarafından şu başlıkla yayınlanmıştır: TS EN ISO/IEC 27001 Bilgi teknolojisi - Güvenlik teknikleri - Bilgi güvenliği yönetim sistemleri - Gereksinimler. Bu standart, işletmelerde bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulmasına, uygulanmasına ve iyileştirilmesine yönelik koşulları kapsamaktadır.

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Hizmetleri

Bilgi kaynakları, tüm ticari varlıklarda olduğu gibi işletmeler için de son derece değerli kaynaktır. Bilgi güvenliğini sağlamak, ticari yatırım ve fırsatlardan maksimum dönüşüm sağlamak, ticari kayıpları minimuma indirmek ve ticari olarak işletmenin sürekliliğini sağlamak bakımından son derece önemlidir. Bu yöndeki tehdit ve tehlikelerden işletmeyi korumak adına ISO 27001 standardı büyük bir imkan sunmaktadır.

Burada söz edilen güvenliği sağlanacak bilgiler, kağıt üzerine yazılı veya basılı olan, elektronik ortamda saklanan, elektronik posta yolu ile gönderilen, ikili ilişkilerde sözlü olarak ifade edilen veya gösterilen her türlü bilgidir. Ancak hangi durumda olursa olsun, her zaman bilgiler, korunması gereken varlıklardır.

Bilgi güvenliğinde üç temel unsur bulunmaktadır: gizlilik, erişilebilirlik ve bütünlük. Bilgiye sadece yetkisi olan kişilerin ulaşması, yetkisiz kişilerden bilginin korunması, bilginin gizlilik ilkesi ile sağlanmaktadır. Yetkili kişilerin bilgiye istedikleri zaman ulaşabilmeleri bilginin erişebilirlik ilkesi ile sağlanmaktadır. Bütünlük ilkesi ise bilginin yetkisiz kişiler tarafından silinmesi, değiştirilmesi veya bozulması risklerine karşı içeriğinin korunmasını ifade etmektedir.

Kuruluşumuz güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında, ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında verilen ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.