Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Demiryolu Raylı Sistemler İçin Uzman Kişi Temini Hizmetleri

Bugün artık lojistik firmalarının, tek modu kullanarak, yani sadece bir taşımacılık sistemi içinde kalarak iş yapmaları kolay değildir. Çeşitli taşımacılık sistemleri içinde demiryolu taşımacılığı, hem ekonomik olduğu için, hem de yatırım maliyetleri düşük olduğu için geliştirilmek zorundadır. Günümüzde bütün ülkeler intermodal taşımacılığına yani kombine taşımacılığına yaklaşmaktadır.

Demiryolu Raylı Sistemler İçin Uzman Kişi Temini Hizmetleri

Denizyolu ve demiryolu taşımacılığında tüketilen enerji, karayolu taşımacılığına göre çok daha düşüktür. Oysa ülkemizde maalesef demiryolları çok ihmal edilmiştir. Demiryollarının yeniden gündeme gelmesi ve önem kazanması ancak 2003 yılından sonra olmuştur.

Bugün ülkemizde faaliyet gösteren bir kısım işletmeler, örneğin Avrupa ülkelerinden ithal ettikleri ürünleri blok trenler ile taşımaktadır. Blok tren taşımacılığı, yeterli miktarda yükün bir trene yüklenerek, bu trenin çıkış istasyonundan varış istasyonuna kadar, ara istasyonlarda herhangi bir yükleme ve indirme yapmadan yapılan taşımacılık şeklidir.

Aslına bakılırsa enerji tüketiminin düşük olması, demiryolu taşımacılığını, çevreye sağladığı katkı açısından da önemli kılmaktadır.

Bütün bu açıklamalar, neden demiryolu taşımacılığının önemli olduğunu ve neden demiryolu sektörünün geliştirilmesi gerektiğini ortaya koymaktadır.

Bu açıdan bakılınca sektörün gelişmesi için yetişmiş elemanlara, deneyimli ve eğitimli çalışanlara duyulan ihtiyaç da büyüktür. Yetkili kuruluşlar tarafından demiryolu sektöründe faaliyet gösteren işletmelere ve tedarikçi firmalara uzman çalışan temin etme hizmetleri verilmektedir. Belli projelerde ihtiyaç duyulacak yetişmiş elemanlar için işletmeler çoğu zaman dış kaynak kullanmaktadır. Bu şekilde işletmeler, sektördeki teknolojik gelişmeler konusunda birinci elden deneyim kazanmış olmaktadır.

Kuruluşumuz demiryolu taşımacılık hizmetleri kapsamında, demiryolu raylı sistemler için uzman kişi temini hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Demiryolu taşımacılık hizmetleri kapsamında verilen demiryolu raylı sistemler için uzman kişi temini hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.