Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Hizmet Kalitesinin Belgelendirmesi

Bugün kalite kavramı, dar kalıplarından çıkarılmış ve daha esnek ve dinamik bir çerçeveye oturtulmuştur. Kalite kavramı artık, stratejik bir yönetim aracı olarak kabul edilmektedir. Geleneksel olarak kalite denince, ürün veya hizmetlerin müşteri beklenti ve gereksinimlerini karşılama kabiliyeti anlaşılır. Ancak konu hizmet olunca bu durum oldukça karmaşık hale gelmektedir. Çünkü hizmet kalitesinin açıklanması ve ölçülmesi kolay değildir. Hizmet kalitesi oldukça soyut bir kavramdır. Hizmet kalitesinin değerlendirilmesi, ürün kalitesinin değerlendirilmesinden daha güçtür. Değerlendirme sadece bir hizmetin sonuçları ile değil, hizmetin sunulması ile birlikte yapılmalıdır. Hizmet kalitesi, verilen hizmet düzeyinin müşteri beklentilerini ne kadar karşıladığının bir ölçüsüdür.

Hizmet Kalitesinin Belgelendirmesi

İşletmelerin bu noktada hizmet kalitesinin anahtar özelliklerini belirlemeleri gerekir. Aynı şekilde tüketici açısından da nelerin anahtar özellikler olarak kabul edildiğini bilmek zorundadır. İki taraf arasında algılama açısından ortaya çıkan farklılıklar tespit edilmelidir. Ayrıca, hizmetin memnunluk ve memnunsuzluk yaratan nedenleri, hizmet kalitesinin anlamı, hizmet kalitesini değerlendirme faktörleri ve hizmetle ilgili performans beklentileri gibi konularda mutabakat sağlanmış olmalıdır.

Hangi hizmet veriliyor olursa olsun, hizmetin kalitesini açıklayan evrensel kriterler söz konusudur. Örneğin, erişim olanağı, zaman, doğruluk, bütünlük, güvenilirlik, güvenlik, profesyonellik, süreklilik, esneklik, anlaşılabilirlik ve tepkisellik önemli kriterlerdir.

Bugünün rekabetçi ortamında işletmeler, önde olmak konusunda daha fazla çaba göstermek zorundadır. Varlıklarını korumak ve sürdürülebilir bir başarı elde etmek bakımından, her zaman standartlara ve yasal düzenlemelere uygun faaliyet göstermek zorundadır. Bu yüzden kuruluşumuz işletmelere, kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında hizmet kalitesinin belgelendirmesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin daha etkin, yüksek performaslı ve kaliteli ürün ve hizmetler üretmesidir.

Hizmet kalitesinin belgelendirmesi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.