Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Elektromanyetik Saha Kontrolü Hizmetleri

Elektrik alan ve manyetik alan, doğada farklıdır. Elektrik alan elektrostatik yüklerden ve alternatif manyetik alandan kaynaklanır. Manyetik alan, bir elektrik akımı ve alternatif bir elektrik alanı tarafından ortaya çıkarılır. Elektrik alan ve manyetik alan, elektromanyetik elektrik enerjisi formunda birbirlerini tamamlar. Elektrik alanın çözünürlüğü manyetik alandan çok daha yüksektir. Manyetik alan, kaynak akımdan uzaklaştıkça azalır. Elektrik alanın üretimi ve kontrol yeteneği manyetik alana göre daha kolaydır.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Elektromanyetik Saha Kontrolü Hizmetleri

Elektrik alanları voltaj farklılıkları tarafından yaratılır. Voltaj ne kadar yüksek olursa, alan o kadar güçlü olur. Elektrik akımı aktığı zaman manyetik alanlar oluşmaktadır. Dolayısıyla akım ne kadar büyük olursa manyetik alan da o kadar güçlü olur. Akım olmadığı zaman bile bir elektrik alanı oluşur. Akım olursa manyetik alanın gücü, güç tüketimine bağlı olarak değişir, buna karşılık elektrik alanın gücü sabit kalır.

Elektromanyetik alanlar çevrede her yerde bulunur. Doğal olarak örneğin fırtınalı havalarda yerel elektrik yüklerinin artması ile elektromanyetik alan oluşur. Ancak insan yapımı elektromanyetik alan kaynakları da var. Örneğin, prizden çıkan elektrik, düşük frekanslı elektromanyetik alan yaratır. TV antenleri, radyo istasyonları ve mobil telefon baz istasyonları da elektromanyetik alan yaratır.

Bir elektromanyetik alanı tanımlayan temel özellik, frekansı veya karşılık gelen dalga boyudur. Dalga boyu ve frekans birbirinden ayrılmaz bir şekilde iç içedir. Frekans büyüdükçe dalga boyu kısalır. Farklı frekanslardaki elektromanyetik alanlar insan vücudunda farklı şekillerde etkileşime girer.

Kuruluşumuz işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında elektromanyetik saha kontrolü hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında verilen elektromanyetik saha kontrolü hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.