Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Demiryolu Raylı Sistemler Sektörü Tedarikçi Akreditasyon Hizmetleri

Cumhuriyet öncesi dönemde, demiryolu taşımacılığı yabancı şirketlere imtiyaz olarak verilmiş ve yabancıların denetiminde ve onların çıkarları doğrultusunda yönetilmiştir. Cumhuriyet sonrası dönemde ise ilk yıllar milli çıkarlar doğrultusunda önemli hamleler yapılmış olmasına rağmen, sonradan karayollarına daha fazla ağırlık verilmiş ve demiryolları ihmal edilmiştir. Demiryolları sektörü ancak 2000’li yılların başlaması ile yeniden canlanmaya başlamıştır. Bugün demiryolları sektörü yeniden devlet politikası haline gelmiştir. Son yıllarda artan yatırımlar ile mevcut sistemin modernizasyonu başlamış, demiryolu sanayisi gelişmeye başlamış, yeniden yapılanma hedefleri doğrultusunda yeni projeler üretilmiş ve demiryolları dinamik sektörlerden biri haline gelmiştir. Mevcut demiryolu sistemi yenilenmiş, tren hızları normal seyrine getirilmiş ve hizmet kalitesi arttırılmıştır.

Demiryolu Raylı Sistemler Sektörü Tedarikçi Akreditasyon Hizmetleri

Bu arada yük taşımacılığına da ağırlık verilmeye başlanmış ve blok tren işletmeciliğine geçilmiştir. Bu çerçevede organize sanayi bölgeleri ve yük merkezleri demiryolu ağına bağlanmış ve yeni lojistik merkezleri kurulmuştur.

Bütün bu gelişmeler paralelinde demiryolu sektörü için üretim yapan tedarikçi firmaların gelişmesi de hız kazanmıştır. Bu noktada tedarikçi firmaların hızlı, kaliteli ve standartlara uygun üretim yapmaları önemli olmuştur.

Tedarikçi firmaların, doğru sistem, kaynak, yetkinlik ve süreçlere sahip olmaları, demiryolu sektörü uygulamalarından doğan riskleri doğru yönetmeleri ve belli teknik koşulları sağlamaları gerekmektedir. Bunu kanıtlamaları ise yetkili kuruluşların denetimlerinden geçmelerine bağlıdır. Bu koşulda tedarikçi firmaların standartlara uygun üretim yaptıkları kanıtlanmaktadır.

Kuruluşumuz demiryolu taşımacılık hizmetleri kapsamında, demiryolu raylı sistemler sektörü tedarikçi akreditasyon hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Demiryolu taşımacılık hizmetleri kapsamında verilen demiryolu raylı sistemler sektörü tedarikçi akreditasyon hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.