Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Demiryolu Raylı Sistemler İçin Bağımsız Uyumluluk Hizmetleri

Uluslararası taşımacılıkta intermodal yük taşımacılığı, iki veya daha fazla taşıma sisteminin birarada kullanılmasıdır. Intermodal konteyner taşımacılığında ise ulaştırma zincirinde demiryolları önemli bir role sahiptir.

Demiryolu Raylı Sistemler İçin Bağımsız Uyumluluk Hizmetleri

Intermodal yük taşımacılığı, yüklerin operasyonel olarak verimli ve düşük maliyetle taşınmasını ve çevresel açıdan sürdürülebilir bir entegre sistem oluşturulmasını hedeflemektedir.

Ülkemiz coğrafi bakımdan doğu ile batı arasında birçok önemli rotanın kesiştiği bir yerde konumlanmıştır. Bu yüzden küresel ulaştırma ağında önemli bir konuma sahiptir. Bugüne kadar büyük ölçüde ihmal edilmiş olan demiryolu taşımacılığının, günümüzde yeniden önemi farkedilmiştir ve ülkemiz intermodal konteyner taşımacılığının ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedeflemektedir. Konteynerlerin istasyonlardaki işlemlerinin hızlanması ve demiryolu hizmet kalitesinin arttırılması, intermodal yük taşımacılığında stratejik üstünlük yaratmak için önemli faktörlerdir.

Farklı taşıma sistemleri ile taşımacılık, farklılaşan piyasa koşullarına ve işletmelerin dağıtım ihtiyaçlarına cevap verebilen ve yüklerin daha ekonomik şekilde taşınabildiği bir taşımacılık sistemidir. Genel olarak uzak noktalara tek bir nakliye sistemi ile taşımacılık ekonomik görünse de, farklı uzaklıklarda birden fazla taşıma şeklinin entegre olarak kullanılması durumunda intermodal taşımacılık daha avantajlı olmaktadır. Bu durumda yüklerin transferinde elleçleme işlemleri azaltılarak operasyonel verimlilik elde edilir. Bu aynı zamanda yüklere gelebilecek zararı düşürmekte, dolayısıyla sigorta maliyeti açısından riskleri düşürmektedir.

Yetkili kuruluşlar tarafından bütün bu olasılıklar dikkate alınarak demiryolu taşımacılığında bağımsız ve tarafsız uyumluluk hizmetleri verilmektedir. Bu sayede işletmeler ürün ve süreç kalitesini iyileştirmek için gerekli önlemleri alabilmektedir.

Kuruluşumuz demiryolu taşımacılık hizmetleri kapsamında, demiryolu raylı sistemler için bağımsız uyumluluk hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Demiryolu taşımacılık hizmetleri kapsamında verilen demiryolu raylı sistemler için bağımsız uyumluluk hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.