Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Garanti Hizmetleri - Ağırlık Garantisi

Doğru uygulanan bir risk yönetimi sistemi ile, büyüme ve sürdürülebilir karlılık sağlanmakta, risk kararları daha sağlıklı alınmakta, gelir dalgalanmaları minimize edilmekte, stratejiler ve alınan risklerin uyumu sağlanmakta, sürprizlere hazırlıklı olunmakta, rekabet gücü arttırılmakta, fırsatlar ve tehditler daha iyi değerlendirilmekte, yasal düzenlemelere uyum sağlanmış olmakta, kaynaklar daha etkin kullanılmakta, piyasa itibarı ve yaratılan güven korunmakta ve işletme değeri yükselmektedir.

Garanti Hizmetleri - Ağırlık Garantisi

Aslolan risk yönetimi sorumluluğunun sadece üst yönetimde kalmaması, uygulamaların işletmenin genelini kapsaması gerektiğidir. Risk yönetimi çalışmalarının, işletme faaliyetlerinin tüm süreçlerini kapsaması gerekmektedir. İşletmede bütün riskleri dikkate alan, bunların birbirlerini nasıl etkileyebileceğini öngören risk senaryoları hazırlanmış olmalıdır. Risk yönetim stratejileri, sadece riskten kaçınmaya odaklanmamalı, aynı zamanda işletmeye değer katacak fırsatlara da odaklanmalıdır. Yani belirlenen risk yönetimi uygulamaları, bir proje olarak ele alınmamalı, işletmede iş yapmanın bir şekli olmalıdır.

İşletme riskleri açısından lojistik firmalarının karşılaştıkları bir problem de yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında ortaya çıkacak ağırlık kayıplarıdır. Taşımada kullanılan araçtan veya yükleme boşaltma işlemlerinde kullanılan makina ve ekipmanlardan veya çalışanların dikkatsiz ve sorumsuz davranışları yüzünden çoğu zaman bu tür miktar farklılıkları yaşanmaktadır. Lojistik firmalar için bu bir risktir ve gelir kaybı demektir. Bu bakımdan yetkili kuruluşlar tarafından verilen ağırlık garantisi hizmetleri önemli olmaktadır. Bu hizmetler kapsamına genel olarak olağan ticari kayıplar, ölçüm, tartı ve ayar hatalarından kaynaklanan hatalar, hırsızlık olayları ve karşı tarafa yüklenemeyecek diğer faktörler girmektedir.

Kuruluşumuz risk yönetimi garanti hizmetleri kapsamında, ağırlık garantisi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Risk yönetimi garanti hizmetleri kapsamında verilen ağırlık garantisi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.