Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Konteyner Taşımacılığı - Temizlik Denetim Hizmetleri

Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrilidir ve 8 bin kilometrenin üzerinde doğal bir kıyı şeridine sahiptir. Ayrıca Avrupa ve Asya kıtaları arasında jeopolitik bir konumdadır ve doğu ile batı arasında ve kuzey ile güney arasında arasında büyük ticaret yollarının üzerinde yer almaktadır. Bu avantajlı durum sayesinde denizyolu ile bağlantılı transit yükleri kendi limanlarına çekecek bir potansiyele sahiptir.

Konteyner Taşımacılığı - Temizlik Denetim Hizmetleri

Denizyolu taşımacılığı, ülkemizde dış ticaretin gelişmesi ve ekonominin dışa açılması bakımından son derece önemli bir fonksiyona sahiptir ve giderek gelişmektedir.

Denizyolu ile taşımacılıkta yükler genel olarak kuru ve sıvı yükler olarak ayrılmaktadır. Bunlar içinde denizyolu taşımacılığında en geniş yer tutan kuru yük taşımacılığıdır. Bu yükler son yıllarda büyük oranda konteyner içinde ve konteyner gemileri ile taşınmaktadır. Ülkemiz deniz ticaret filosunda da konteyner gemilerinin sayısı ve kapasitesi giderek artmaktadır.

Denizyolu taşımacılığında üç temel faaliyet alanı bulunmaktadır. Birincisi ihracat taşımacılığıdır. Yükler konsolide edilerek konteynerlere yüklenmekte ve denizyolu ile yabancı ülkelere taşınmaktadır. İkincisi ithalat taşımacılığıdır. Yabancı ülkelerden konteynerlere yüklenen yükler denizyolu ile ülkemize gelmektedir. Üçüncüsü ise transit taşımacılığıdır. Yabancı ülkelerden konteynerler içinde gelen yükler açılmadan başka ülkelere gönderilmektedir.

Bu faaliyetler sırasında liman ve terminallerde verilen hizmetlerden biri de konteyner temizliğidir. Konteynerlere yüklenen yüklerin bir önce taşınan yük kalıntılarından etkilenmemesi ve zarar görmemesi açısından konteynerlerin temiz tutulması çok önemlidir. Yetkili kuruluşlar konteynerlerin temizlik denetimlerini yaparak alıcı ve satıcı firmaların taşımacılık faaliyetlerine güven duymalarını sağlamaktadır.

Kuruluşumuz konteyner taşımacılık hizmetleri kapsamında, temizlik denetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Konteyner taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen temizlik denetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.