Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Marin ve Gemi Güvenliği Hizmetleri

Denizyolu taşımacılığında çok önemli faktörlerden biri konteyner terminalleri ve limanlardır. Bu yerler, limanın kapasitesine ve işlevselliğine bağlı olarak çok çeşitli boyutlarda ve tiplerde olmaktadır. Terminal ve limanlarda ithalat, ihracat ve gümrük süreçleri tamamlanmakta, transit geçiş işlemleri yapılmakta, parça yükler bir araya getirilmekte, birçok farklı operasyonlar etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kısaca konteyner terminalleri ve limanlar, denizyolu taşımacılığının ayrılmaz bir parçası olmaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı Yük ve Gemi Hizmetleri - Marin ve Gemi Güvenliği Hizmetleri

Terminal ve liman hizmetlerinin etkin olarak verilmesi, çeşitli ulaşım şekilleri ile gelen yüklerin en hızlı ve güvenilir bir şekilde gemi ambarlarına konulması ve gemi ambarlarında bulunan yüklerin aynı şekilde farklı ulaşım araçlarına yüklenmesine bağlıdır.

Bir limanda genel olarak, yükleme ve boşaltma işlemleri, gemi içinde aktarma işlemleri, gemiden gemiye aktarma işlemleri, terminal işlemleri ve depolama işlemleri yapılmaktadır. Yükleme ve boşaltma işlemleri, gemi ile taşınacak yüklerin rıhtıma getirilmesi, gemiye yüklenmesi ve gemi ambar veya güvertesine istif edilmesi gibi çalışmaları kapsar.

Bu noktada gemi sahipleri, gemi kiralayan işletmeler, hatta liman alanında depolama hizmeti veren işletmeler mutlaka üçüncü taraf araçları kullanmaktadır. Bu durumda işletmelerin gerekli her türlü güvenlik, kalite ve çevre risklerini dikkate almaları ve faaliyetleri sırasında ilgili yasal düzenleme esaslarına uymaları gerekmektedir. Bu tür riskleri yönetmek amacı ile yetkili kuruluşlar tarafından marin ve gemi güvenliği hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında, marin ve gemi güvenliği hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Denizyolu taşımacılığı yük ve gemi hizmetleri kapsamında verilen marin ve gemi güvenliği hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.