Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Demiryolu Belgelendirme Hizmetleri - CE Markalama Hizmetleri

Demiryolu taşımacılığı, hacimli ve ağır yüklerin ekonomik yoldan taşınabilmesini sağlayan bir taşımacılık şeklidir. Ancak ülkemizde demiryolu ağlarının genişliğine ve bu ağ üzerindeki merkezlerin sayısına bağlı olarak, demiryolu taşımacılığının ileri olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak yine de son yıllarda demiryolu taşımacılığında kullanılan araçların hız kapasiteleri ve verilen taşıma hizmetlerinin niteliği paralel şekilde artmaktadır.

Demiryolu Belgelendirme Hizmetleri - CE Markalama Hizmetleri

Genel olarak mevcut altyapının korunması, yeni demiryollarının yapılması, işletilmesi ve bakımı, yüksek yatırım maliyetleri gerektirmekte ve genelde bu yatırımlar devlet tarafından gerçekleştirilmektedir. Burada önemli olan nokta, lokomotifler, yolcu vagonları, yük vagonları ve çoklu üniteler gibi yeni ve geliştirilmiş demiryolu araçlarının, sektörün ve yasal düzenlemelerin gerektirdiği standartlara uygun üretilmesidir.

Özellikle Avrupa Birliği’ne geçiş sürecinde, demiryolu araç ve ekipmanlarının Avrupa Birliği direktiflerine uyumlu olması gerekmektedir. Bu açıdan yetkili kuruluşlar tarafından demiryolu belgelendirme hizmetleri verilmektedir. Bu çerçevede verilen hizmetlerden biri de CE markalama hizmetleridir.

CE markalama ve işaretleme hizmetleri genel olarak, uygunluk değerlendirme çalışmaları, tasarım denetimi, CE işaretleme sürecine yönelik tavsiyeler, tip onayı, üretim denetimi ve numune testleri, teknik dosya değerlendirmesi, kalite yönetim sistemi denetimleri, risk analizi ve değerlendirmesi, dosya ve doküman değerlendirmesi, elektromanyetik uyumluluk (EMC) testleri ve daha birçok test ve denetim çalışmasını kapsamaktadır.

CE markalama hizmetleri sayesinde işletmeler Avrupa Birliği ve dünya piyasalarına daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde girebilmektedir.

Kuruluşumuz demiryolu taşımacılık hizmetleri arasında verilen demiryolu belgelendirme hizmetleri kapsamında, CE markalama hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Demiryolu belgelendirme hizmetleri kapsamında verilen CE markalama hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.