Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - TAPA-FSR Nakliye Güvenliği Gereklilikleri

Risklerin tanımlanması, etkilerinin belirlenmesi, analiz edilmesi, değerlendirilmesi, önceliğinin belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması esasına dayanan risk yönetimine verilen önem her sektörde giderek artmaktadır. Bu konuda sektörel, ulusal ve uluslararası seviyede kriterler belirlenmekte, standartlar konulmakta, yeni yöntemler üretilmekte ve yönetim disiplinleri oluşturulmaktadır.

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - TAPA-FSR Nakliye Güvenliği Gereklilikleri

Bu durumun farkında olan lojistik firmaları da bu gelişmelerden etkilenmekte ve aksiyon almaktadır. Bugünün risk dünyasında etkili olan şey şans ve rastlantılar değil, farkında olmak, bilinçli olmak ve etkinlik göstermektir.

Bu çerçevede karayollarında taşımacılık, gittikçe artan terör, anarşi ve hırsızlık olayları yüzünden iyice güvensizlik yarattığı için, özellikle ileri teknolojik ürünler üreten işletmelerin güvenlik kaygıları artmaya başlamıştır. Amerika’da 1990’lı yıllarda kurulan Teknolojik Varlıkların Korunması Birliği (The Technolgy Asset Protection Association, TAPA) bu kaygıların bir sonucudur. Bilgisayar devlerinden Compaq bilgisayar firması öncülüğünde kurulan bu birlik, nakliye sırasında karşılaşılan kayıpların artması, bu paralelde sigorta giderlerinin artması, maliyetlerin giderek yükselmesi ve müşteri memnuniyetsizliklerinin fazlaca dile getirilmesi üzerine kurulmuştur. Çok geçmeden başka bilgisayar firmaları da TAPA’nın üyesi olmuşlardır.

Nakliye Güvenlik Gereklilikleri (FSR, freight security requirements), TAPA tarafından oluşturulan ve belli kriterleri karşılayan tedarikçi firmaları seçmek için kullanılan kriterlerdir. 2005 yılından bugüne FSR kriterlerini uygulayan firmalar denetlenmekte ve uygun bulunması durumunda belgelendirilmektedir. Bu kriterleri uygulayan karayolu taşımacılık firmaları, araç tasarımlarını değiştirmekte ve güvenliklerini arttırmaktadır.

Kuruluşumuz güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında, TAPA-FSR nakliye güvenliği gereklilikleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında verilen TAPA-FSR nakliye güvenliği gereklilikleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.