Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - Güvenlik Tetkikleri

Gerçekleştiği zaman işletmenin stratejisini ve verimliliğini ciddi boyutta etkileyecek risklere karşı zamanında uygun önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu riskleri etkili bir şekilde yönetmek için başvurulan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler ile risklerden tamamen kaçınılabilir veya etkileri kontrol altında tutulabilir. Ancak riskten kaçınmak ya da etkilerini belli bir seviyede tutmak mümkün değilse, risk yaşamamak için o işe hiç girişilmez. Bazen de getirisi risk karşılayacak seviyede ise risk yüksek olsa bile o işe girişilebilir. Herşey doğru yapılmış risk analizi çalışmalarına ve alınacak güvenlik önlemlerine bağlıdır.

Güvenlik Yönetimi Hizmetleri - Güvenlik Tetkikleri

Teorik olarak riskleri yönetirken birkaç yöntem uygulanabilir. Örneğin risk kabul edilebilir, risk transfer edilebilir (yani sigorta yaptırılabilir), risk düşürülerek yönetmek yoluna gidilebilir ya da alınacak önlemlerle risk ortadan kaldırılabilir.

Riskin düşürülmesi için risk değerlendirmesi yapmak ve gerekli önlemleri almak önemli adımlardır. Riskleri gözetmek ve zamanında raporlamak için çeşitli mekanizmalar uygulanmaktadır. Risk gözetimlerinin işletme içinden veya dışından yapılması mümkündür. Ancak risk yönetimi, bir kerelik yapılan bir çalışma değildir. Düzenli bir şekilde risklerin gözlenmesi ve güvenlik tetkiklerinin yapılması gerekmektedir. Koşullar değişkendir ve değişimin olduğu her yerde riskler mutlaka bulunmaktadır. Yeni risklere karşı tetikte olmak ve değişen risk seviyelerini takip etmek, önlemlerin zamanında alınması bakımından önemlidir.

Lojistik sektöründe firmaların karşı karşıya kaldıkları başlıca riskler şunlar olmaktadır: yüklerin depolama ve taşıma işlemleri sırasında kaybolması, çalınması, hasar görmesi, bozulması, doğal afetler yüzünden zarar görmesi ve terör ve anarşi hareketleri yüzünden zarar görmesi.

Kuruluşumuz güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında, güvenlik tetkikleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Güvenlik yönetimi hizmetleri kapsamında verilen güvenlik tetkikleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.