Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Operasyonel Tetkik ve Geliştirme Hizmetleri - Yol Güvenliği Yönetimi Hizmetleri

Lojistik faaliyetler, mal akışını düzenleyen ve bu sürecin sürekliliğini sağlayan ve ülke ekonomilerinin gelişmesi anlamında çok büyük öneme sahip hizmetler bütünüdür. Lojistik sektörü, iş alanı yaratması, istihdam oluşturması ve ekonominin büyüme potansiyeline katkı sağlaması bakımından da önemli sektörlerden biridir.

Operasyonel Tetkik ve Geliştirme Hizmetleri - Yol Güvenliği Yönetimi Hizmetleri

Ancak ülkemizde yakın zamana kadar, lojistik tanımı içine giren faaliyetler, büyük ölçüde üretici firmalar tarafından yapılıyordu. Lojistik hizmetlerde dış kaynak kullanımı daha ziyade 2000’li yıllardan itibaren ağırlık kazanmıştır. Doğal olarak bu durum işletmelerde verimlilik artışı sağlamıştır.

Diğer yandan lojistik sektörünün gelişmesinde, vize sürelerinin kısa olması, liman masraflarının fazla olması, uygulanan bir takım kotalar, gümrüklerde karşılaşılan bazı problemler ve yetişmiş eleman bulmada yaşanan sıkıntılar engel teşkil etmektedir. Bütün olumsuzluklarına rağmen lojistik sektörü, özellikle son yıllarda büyük gelişim göstermiştir ve ekonomiye yarattığı katkı ile ülkemiz dış ticaretinin önemli bir faktörü olmuştur.

Lojistik faaliyetlerin büyük bir kısmı taşımacılık faaliyetleridir. Taşımacılık işleri ise büyük oranda karayolu ile yapılmaktadır. Her ne kadar mevcut karayolları iyileştirilse de, yeni duble ve transit yollar yapılsa da maalesef yol güvenliği konusunda hala yapılması gereken işler bulunmaktadır. Bu nedenle trafik ve yol güvenliği konusu, hala ülke politikası olarak ele alınmakta ve stratejik ölemler alınmaktadır.

Bu kapsamda Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından ISO 39001 Yol ve trafik güvenliği yönetim sistemi standardı yayınlanmıştır. Bu standart yol güvenliğine yönelik asgari gereklilikleri belirlemektedir.

Kuruluşumuz operasyonel tetkik ve geliştirme hizmetleri kapsamında, yol güvenliği yönetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Operasyonel tetkik ve geliştirme hizmetleri kapsamında verilen yol güvenliği yönetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.