Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Lojistik Belgelendirmesi

Sürdürülebilirlik kavramı, faaliyetlerinde devamlı olabilme olma yeteneği olarak açıklanmaktadır. Son yıllarda bu kavram işletmeler arasında fazlası ile öne çıkmaktadır ve önemi gittikçe artmaktadır. Lojistik sektöründe faaliyet gösteren işletmeler açısından da durum farklı değildir.

Lojistik Belgelendirmesi

İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik faaliyetler bugün gerçekleştirilirken, gelecek nesillerin ihtiyaçlarının karşılanması riske atılmamalıdır. Bu amaç, diğer sektörler kadar lojistik sektöründe de öncelikli olmuştur. Bugün lojistik firmaları da sürdürülebilirlik planları yapmakta ve bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürdürmektedir.

Lojistik firmaları da hizmet verirken, faaliyetleri sırasında doğal kaynaklar kullanmaktadır. Doğal kaynakların ise giderek tükenmekte olması bugünün en acil konulardan biridir. Sanayileşmenin çevre ve doğal kaynaklar üzerinde yarattığı tahribat giderek artmakta ve gelecek nesiller için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Sürdürülebilirlik konusundaki çabalar bu konuda farkındalığın gelişmesini sağlamaktadır.

Bu paralelde lojistik firmaların varlıklarını sürdürebilmeleri, sürdürülebilir doğal, sosyal ve ekonomik çevrelerin varlığı ile mümkün olabilir. Sürdürülebilirlik kavramı bütün olarak ele alınacak olursa, süreçler doğru planlanmalı ve yönetilmelidir. Ancak bu durumda kurumsal, çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik sağlanabilir. Lojistik sektörü için de sürdürülebilirlik yaklaşımı stratejik konuların başında yer almaktadır. Bu bakımdan başta ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi olmak üzere, ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetimi Sistemi, ISO 28000 Tedarik Zinciri Güvenlik Yönetim Sistemi ve ISO 31000 Risk Yönetimi Sistemi gibi sistemlerin kurulması ve belgelendirilmesi önemli olmaktadır.

Kuruluşumuz tetkik ve belgelendirme hizmetleri kapsamında, lojistik belgelendirmesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tetkik ve belgelendirme hizmetleri kapsamında verilen lojistik belgelendirmesi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.