Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Demiryolu Belgelendirme Hizmetleri - IRIS Belgelendirme Hizmetleri

Dünyada lojistik sektörü depodan depoya demiryolu taşımacılığı ile başlamıştır. Demiryolu ağları büyük fabrikaların içlerine kadar girmektedir ve demiryolu taşımacılığı tüm sanayi bölgelerini limanlara bağlamaktadır. Avrupa’da yolcu trenleri ile yük trenlerinin çalışacağı ana hatlar ayrı tasarlanmıştır. Yolcu istasyonlarından ayrı yük elleçleme istasyonları belirlenmiş ve bu alanlarda depolar ve stok alanları kurulmuştur. Ülkemizde de bu anlamda çalışmaların planlanası gerekmektedir.

Demiryolu Belgelendirme Hizmetleri - IRIS Belgelendirme Hizmetleri

Yapılan değerlendirmelere göre 500 kilometreden uzak taşımalar için demiryolu taşımacılığı ekonomik değildir. Depodan depoya taşımalarda ise en ekonomik taşıma mesafesi 200 kilometrenin altıdır. Kombine taşıma sisteminde, taşımanın demiryolu maliyeti, deniz taşımacılığından sonra daha avantajlı görülmektedir. Demiryolları, karayolu taşımacılığında olduğu gibi her noktaya yapılamamaktadır. Bu esnekliğin olmaması yüzünden, ayrıca taşıma süresinin uzun olması yüzünden demiryolu taşımacılığı çok rağbet görmemektedir.

Kısaca IRIS olarak bilinen Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standartları (International Railway Industry Standard), Avrupa Demiryolu Endüstrisi tarafından tasarlanmış bir standartır. Bu standart ile, demiryolu sektöründe kaliteli üretim ve hizmet, güvence altına alınmak istenmiştir. IRIS bir belgelendirme standardıdır ve bu standart, demiryolu araçları ve sinyalizasyon alanında faaliyet gösteren işletmelere ürün tedarik eden, tasarım yapan veya bakım hizmeti veren firmaları belgelendirmeyi hedeflemektedir.

IRIS belgelendirme hizmetleri verecek kuruluşların, TS EN ISO/IEC 17021 standardı uyarınca akredite edilmiş olması gerekmektedir (Uygunluk değerlendirmesi - Yönetim sistemlerinin tetkikini ve belgelendirmesini sağlayan kuruluşlar için şartlar).

Kuruluşumuz demiryolu taşımacılık hizmetleri arasında verilen demiryolu belgelendirme hizmetleri kapsamında, IRIS belgelendirme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Demiryolu belgelendirme hizmetleri kapsamında verilen IRIS belgelendirme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.