Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi Hizmetleri

Madencilik sektöründe risk değerlendirmesi yapmak, en önemli süreçlerden biridir. En küçük ihmaller, umulmadık kazalara neden olabilmektedir. Bu bakımdan çalışma alanlarında her türlü önlemin alınmış olması ve sürekli değişen koşulların aksatılmadan takip edilmesi gerekmektedir.

Risk Değerlendirmesi ve Yönetimi Hizmetleri

Madencilik çalışmalarında risk değerlendirmesi, çalışma ortamındaki mevcut ve muhtemel tehlikelerin tespit edilmesi, bu tehlikelerin neden olacağı risklerin değerlendirilmesi ve bu risklerin önlenmesi veya kabul edilebilir düzeylere çekilmesi için alınması gerekli önlemlerin belirlenmesi çalışmalarını kapsamaktadır.

Faaliyet alanına bağlı olarak ocaklarda maden gazlarının birikmesi, bu gazların belli seviyelerin üzerine çıkması durumunda patlaması, ocaklarda yangın çıkması, havalandırma koşullarının yetersiz olması, çalışma ortamında çok fazla toz bulunması, kazı işlerinin yarattığı tehlikeler, kullanılan makina ve ekipmanların neden olduğu titreşimler, çalışma ortam aydınlatmasının yetersiz olması, tahkimatın güçsüz olması, göçükler yaşanması, bazı durumlarda patlayıcı madde kullanılması, elektrik tesisatında kaçaklar olması, su baskınları yaşanması ve malzemelerin ve çalışanların taşınmasında özensiz davranılması hep birer tehlike kaynağıdır.

Madencilik faaliyetlerinin tehlikesiz ve güvenilir koşullarda yapılmasını sağlamaya yönelik iş sağlığı ve güzenliği konusunda gerekli yasal düzenlemeler çıkarılmıştır. Bu yasal süzenlemelerin ortak özellikleri, iş sağlığı ve güvenliği konusunda işletmelerde önleme politikalarının oluşturulması, risk değerlendirme çalışmalarının yapılması, sürekli iyileştirme çalışmalarının yapılması, çalışanların sağlık ve güvenliklerinin gözetilmesi ve çalışanların bilgilendirilmesidir.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında risk değerlendirmesi ve yönetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli üretim yapmaktadır.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen risk değerlendirmesi ve yönetimi hizmetleri, bu yönde kuruluşumuz tarafından verilen hizmetlerden sadece bir tanesidir. Bunun dışında başka birçok kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.