Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Karayolu Taşımacılığı - Lojistik Destek Hizmetleri

Ülkemizde en yaygın taşımacılık şekli, denizyolu veya demiryolu taşımacılığına göre oldukça pahalı bir taşıma şekli olmasına rağmen, karayolu taşımacılığıdır. Karayolu taşımacılığının başka sorunları da yok değil. Arz ve talepte dengesizlik olması, araç sayısının fazla olmasına bağlı olarak haksız rekabet oluşması, rekabet yüzünden verilen düşük fiyatlarla yüksek tonajlı taşımalar yapılması, akaryakıt fiyatlarının sık aralıklarla zam görmesi, yeterli denetim olmaması yüzünden çevre kirliliğine neden olunması ve güçlü projeler üretilememesi, karayolu taşımacılığının başlıca sorunlarıdır.

Karayolu Taşımacılığı - Lojistik Destek Hizmetleri

Bu problemlere rağmen karayolu taşımacılığı, uluslararası taşımacılık faaliyetlerinde önemli bir rol üstlenmektedir. Çünkü karayolu taşımacılığı, denizyolu, demiryolu veya havayolu taşıma çeşitleri ile birlikte, özellikle taşıma faaliyetlerinin başlangıç ve bitiş aşamalarında entegre kullanılabilmektedir. Genel olarak karayolu taşımacılığı, hız, esneklik ve uyum bakımından oldukça üstün özelliklere sahiptir.

Uluslararası karayolu taşımacılığı, ülke dışından ithal edilen ürünlerin getirilmesi, ihraç edilen ürünlerin yurt dışına taşınması ya da bir ülkeden bir başka ülkeye transit taşımacılık şeklinde olmaktadır.

Karayolu taşımacılık faaliyetleri, teknolojik uygulamalar, karayolu ağları, yerli ve yabancı yasal düzenlemeler, bilgi ve iletişim tekonlojileri ve lojistik hizmetlerden meydana gelmektedir. Karayolu taşımacılık sektöründe, bütün bu faaliyetlerin birbiri ile etkileşiminde lojistik destek hizmetleri çok önemli bir faktördür. Bu çerçevede taşıma faaliyetlerine olan talep, araçlar, yol güzergahları, alternatif yollar, gümrükler, sınırlar, terminaller, ara geçiş noktaları ve uyulması gerekli yasal düzenlemeler etkin rol oynamaktadır.

Kuruluşumuz karayolu taşımacılık hizmetleri kapsamında, lojistik destek hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Karayolu taşımacılığı hizmetleri kapsamında verilen lojistik destek hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.