Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Denizcilik Hizmetleri - Yakıt Gözetimi Hizmetleri

Denizyolu taşımacılığında, lojistik firmaları, gemiler, limanlar, liman işleticileri, armatörler, taşıyıcı firmalar, broker’lar, freight forwarder’lar ve limanlarda hizmet veren başka kuruluşlar gibi birçok hizmet sağlayıcı yer almaktadır. Bugün uluslararası ticarete konu olan yüklerin önemli bir kısmı denizyolu ile taşınıyorsa, denizyolu taşımacılığının ne kadar önemli olduğu ortadadır.

Denizcilik Hizmetleri - Yakıt Gözetimi Hizmetleri

Önümüzdeki yıllarda ticaretin boyutları artan bir hızla yükselecek ve denizyolu ile taşımacılık faaliyetlerinin, daha hızlı, kaliteli ve ekonomik bir şekilde yapılması gerekecektir. Bu nedenle bir yandan rekabet gücü olan bir yandan da verilen lojistik hizmetlerin kusursuz olmasını sağlayan işletmeler varlıklarını devam ettirebilecektir.

Uluslararası deniz ticaretinde denizyolu taşımacılık firmaları, çoğu zaman gemi kiralamak yöntemi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Gemi kiralama firmaları için en büyük kayıp deniz yakıtlarında olmaktadır. Yektili kuruluşlar tarafından verilen banker survey veya yakıt gözetim hizmetleri, bu tür kayıpların önünde geçmek açısından son derece önemli olmaktadır. Yakıt gözetim hizmetleri genel olarak, gemiler kiraya verildikleri ve kiradan döndükleri zaman talep görmektedir.

Yakıt gözetimi çalışmaları, gemideki yakıtın ve yağın miktarını tespit etmek için yapılmaktadır. Bilhassa gemi kiraya verilirken veya kira sözleşmesi sonunda, taraflar arasında anlaşmazlık yaşanmaması için gemideki yakıt ve yağ miktarının, tarafsız ve bağımsız bir kuruluş gözetiminde belirlenmesi önemli olmaktadır. Kira durumları dışında gemiye yakıt ve yağ yüklenirken miktar konusunda endişe duymamak için de yakıt gözetim hizmeti talep edilmektedir.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri arasında verilen denizcilik hizmetleri kapsamında, yakıt gözetimi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Denizcilik hizmetleri kapsamında verilen yakıt gözetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.