Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Numune Yönetimi ve Dağıtımı Hizmetleri - Hava Yükü Ambalajlama ve Tehlikeli Madde Nakliyesi Hizmetleri

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan tehlikeli maddelerin havayolu ile emniyetli taşınmasına yönelik düzenleme esaslarına göre ilgili yasal düzenlemelerde aksine bir durum belirtilmemişse, havayolu ile tehlikeli maddelerin taşınması yasaktır. Sözü geçen düzenlemede, tehlikeli maddelerin ne şekilde paketlenmesi gerektiği de açıklanmıştır.

Numune Yönetimi ve Dağıtımı Hizmetleri - Hava Yükü Ambalajlama ve Tehlikeli Madde Nakliyesi Hizmetleri

Havayolu ile taşınacak tehlikeli maddelerin paketlenmesi, güvenli ve kaliteli bir şekilde ve havayolu taşımacılığın getirdiği sıcaklık, nem ve basınç farklılıklarına ve titreşimlere karşı uygun yapılmalıdır. Paketleme şekli, tehlikeli maddelerle doğrudan temas ediyorsa, ambalajın bu maddelerin kimyasal ve başka tepkimelerine karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Paketleme malzemeleri teknik talimatlara uygun malzeme ve yapılış yöntemlerine uygun olmalı ve kullanım öncesinde test edilmiş olmalıdır.

Sıvı paketleme durumunda paketin sıvıyı saklaması, akmayı engellemesi, akma durumuna dayanıklı olması ve basınca dayanıklı olması gerekir. İç paketlemelerin, ürünün kırılmasını ve sıvının akmasını engelleyecek şekilde güvenli olması ve yumuşak ve emici koruma araçları ile korunması gerekmektedir. Ambalaj malzemeleri ikinci kez kullanılmamalıdır. Tehlikeli maddelerin tehlike yaratacak miktarı paketin dışına geçmemelidir.

Taşıma firmaları, tehlikeli madde ambalajını veya paketlemesini, havayolu ile taşımaya vermeden önce, bu maddenin taşınmasına yönelik bir yasak olup olmadığını ve uygun şekilde ambalajlandığınıve etiketlendiğini garanti etmek durumundadır. Bunun için de tehlikeli maddeler nakliye belgesi düzenlemek zorundadır.

Kuruluşumuz numune yönetimi ve dağıtımı hizmetleri kapsamında, hava yükü ambalajlama ve tehlikeli madde nakliyesi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Numune yönetimi ve dağıtımı hizmetleri kapsamında verilen hava yükü ambalajlama ve tehlikeli madde nakliyesi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka risk yönetimi hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.