Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Çevresel Değerlendirmeler ve Yönetimi Hizmetleri

Petrol, bitkiler ve doğadaki tüm canlılar için zehirli ve zararlıdır. Dökülen petrol akıntıları, nehirleri ve toprağı ve yeraltı sularını kirletmektedir. Petrol, son yıllarda yapılan araştırmalarda sürekli olarak en yüksek üç kirletici arasında çıkmaktadır. Petrol ve doğalgaz işletmeleri atıklarını doğrudan nehirlere, akıntılara veya göllere verecek olsa, habitatın göreceği zararı belirlemek mümkün değildir. Hesaplamalara göre sadece 1 litre petrol, 1 milyon litre suyu kirletebilmektedir.

Çevresel Değerlendirmeler ve Yönetimi Hizmetleri

Petrol kirliliği, özellikle su ortamı üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Suyun yüzeyine, yaşayan bitkilere ve hayvanlara oksijenin girmesini engelleyen ince bir tabaka halinde yayılır. Petrol kirliliği, bitkilerde fotosentezi önler, hayvanlar ve böceklere zarar verir, besin zincirini bozar ve doğanın yeniden kendine gelmesi çok uzun zaman alır.

Petrolün vahşi yaşam üzerindeki bu etkileri yanı sıra insanlar da bundan zarar görmektedir. Kirlenmiş kullanma suları özellikle sulama için uygun değildir. Ayrıca petrol bulaşmış sular, su arıtma tesislerinin çalışmasına da zarar vermektedir. Petrol sızıntıları bulaşmış içme suyu kaynaklarının yeniden uygun duruma getirilmesi oldukça maliyetli bir çalışmadır. Ayrıca petrol sızıntılarını temizlemek zordur.

Bunun yanı sıra çevre kirliliğine neden olmak yasa düzenlemelere aykırıdır. Ciddi sızıntıların mutlaka kısa sürede temizlenmesi gerekir. Bunun için tankların ve boru tesisatının düzenli aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Çevresel değerlendirmeler yapmak, işletmenin çevreye yaptığı kötü etkileri en aza indirmek için önemlidir.

Kuruluşumuz kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında çevresel değerlendirmeler ve yönetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri kapsamında verilen çevresel değerlendirmeler ve yönetimi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka petrol ve doğalgaz ölçüm, test ve analiz hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.