Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Vinç ve Yükseltme ve Kaldırma Ekipmanları Gözetim Hizmetleri

Dünya genelinde limanların işlem hacimlerine bakılırsa, en fazla hareket gören limanlar Shanghai, Singapur ve Rotterdam limanlarıdır. Özellikle Asya limanları, zaman içinde çok yüksek kapasite artışı gerçekleştirmiştir. Bu arada Çin limanlarında da büyüme dikkat çekici boyuttadır. Liman ve terminal hizmetlerinde konteyner trafiği de oldukça yüksektir.

Vinç ve Yükseltme ve Kaldırma Ekipmanları Gözetim Hizmetleri

Deniz taşımacılığında istatistiklerin tutulması ve ortak bir dil kullanılması amacı ile TEU kavramı kullanılmaktadır. 1 TEU dendiği zaman, 20 feet boyunda ve 34 metreküp hacme sahip büyüklük ifade edilmektedir. TEU kısaltması, İngilizce Twenty-foot Equivalent Unit ifadesinden gelmektedir. Bugün TEU, konteynerlere yüklenen yükler için bir standart olarak kabul edilmektedir.

Konteynerler, denizyolu, demiryolu ve karayolu ile taşınma olanağına sahiptir ve farklı taşıma araçları arasında kolayca aktarma yapılabilmektedir. Konteyner taşımacılığı tüm dünyada bu yüzden gelişmektedir.

Yüklerin kıtalararası hareketinin artması, aynı oranda deniz taşımacılığını da güçlendirmeiştir. Bu paralelde zaman içinde gemilerin işlevsellikleri ve kapasiteleri de büyük artış göstermiştir. Bugün, kuru yük gemisi, dökme yük gemisi, konteyner gemisi, petrol tankeri ve römorkörler gibi çok çeşitli türlerde ticaret gemileri inşa edilmektedir. Bunların bir kısmı vinçli olmaktadır.

Gerek gemilerde, gerekse liman ve terminallerde kullanılan vinçler ve diğer indirme ve kaldırma araçları, ağırlık altında çalışan ve düzenle bakım ve kontrollerinin yapılması gereken araçlardır. İlgili yasal düzenlemelerde bu tür araçların hangi zaman aralıkların kontrol edilmesi gerektiği ve bu çalışmalarda hangi standartların esas alınacağı açıklanmıştır.

Kuruluşumuz taşımacılık hizmetleri kapsamında, vinç, yükseltme ve kaldırma ekipmanları gözetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Taşımacılık hizmetleri kapsamında verilen vinç, yükseltme ve kaldırma ekipmanları gözetim hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka taşımacılık hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.