Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

Güvenlik Hizmetleri IRIS Belgelendirme Hizmetleri

Kısaca IRIS standardı olarak bilinen bu standart, Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı anlamına gelen İngilizce, International Railway Industry Standard ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Bütün dünyada geçerliliği olan IRIS standardı, aslında ISO 9001 kalite yönetim sistemi standardı baz alınarak tasarlanmıştır ve demiryolları araçları sektörüne özgü bir standarttır. IRIS standardı ISO 9001 yanı sıra ISO 14001 çevre yönetim sistemi standardına da atıflarda bulunmaktadır. IRIS belgesini, bu standarda uygun faaliyet gösteren ve geliştirme ve bakım hizmetleri veren bütün işletmeler alabilmektedir. Örneğin vagon ve lokomotif gibi yürüyen demiryolu araç aksamlarını ve sinyalizasyon sistemlerini üreten işletmeler ve bu işletmelerin tedarikçi firmaları IRIS belgesi alabilir.

Güvenlik Hizmetleri IRIS Belgelendirme Hizmetleri

IRIS standardı, Avrupa Demiryolları Endüstrileri Birliği (UNIFE) tarafından 2005 yılında tasarlanmış, daha sonraki yıllarda güncellemeleri yapılmıştır. Avrupa Demiryolları Endüstrileri Birliği’nin amacı demiryolları sektöründe kalitenin sağlanmasıdır. Demiryolu sektörü bu standart sayesinde yükselişe geçmiştir. IRIS standardının uygulanması ile işletmelerde etkin bir kurumsal kültür, katılımcı bir yaklaşım ve nitelikli çalışan yetkinliği sağlanmıştır. Aynı zamanda tedarikçi firmaların da bu sayede güçlenmiştir.

Bugün IRIS belgesi dünyanın her yerinde tanınmakta ve kabul görmektedir. Uluslararası piyasalara ürün ve hizmet satmak isteyen bütün işletmeler, ülkemizde IRIS belgesi almak zorundadır. Yetkili kuruluşlar tarafından gerçekleştirilecek denetimler sonrasında uygun görülüyorsa IRIS belgesi işletmelere verilmektedir. 2009 yılından bugüne ülkemizde demiryolu araçları ve sinyalizasyon sistemleri üreten işletmeler IRIS belgesi almak zorundadır.

Kuruluşumuz tetkik ve belgelendirme hizmetleri kapsamında, güvenlik hizmetleri IRIS belgelendirme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tetkik ve belgelendirme hizmetleri kapsamında verilen güvenlik hizmetleri IRIS belgelendirme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka tetkik ve belgelendirme hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.