Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Lojistik Hizmetleri

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Koku Ölçümü ve İzleme Hizmetleri

Koku sorununun karmaşıklığı, kokunun duyusal yapısından kaynaklanmaktadır. Koku alma en eski duyulardan biridir. İlk insanlar yiyecek ararken, tehlikeyi farkederken veya iletişim kurarken koku duyusundan faydalanmıştır. Hoş olmayan kokular potansiyel hastalıkların ve enfeksiyonların tespit edilmesini sağlamıştır. Bugün de koku değerlendirmesi, gıda sektörü gibi bazı endüstriyel üretim süreçlerinde kilit öneme sahiptir. İç mekan hava kalitesini belirlemede de koku önemli bir faktördür. Çoğu işletmede, örneğin tabakhaneler, rafineriler, kesimhaneler, damıtma tesisleri, sivil ve endüstriyel atık su arıtma tesisleri, çöp sahaları ve kompost tesislerde koku, hava kirliliği şikayetlerine neden olan aynı zamanda çevresel etkileri olan bir durumdur.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni Hizmetleri - Koku Ölçümü ve İzleme Hizmetleri

Her zaman insan koku sistemi, kokunun değerlendirilmesinde en önemli ve etkili analitik araç olmuştur. Ancak daha objektif analitik yöntemlere olan talep yükseldikçe ve kemo-elektronik özelliklere sahip malzemeler bulundukça, sensör bazlı araçlarda büyük gelişme olmuştur.

Son yıllarda, hem çevre hem de insan sağlığını doğrudan etkilediği için, hava kalitesi konusuna büyük önem verilmektedir. Hava kirliliği temel olarak antropojenik bir kaynağa sahiptir. Günlük endüstriyel ve ticari faaliyetler, ortam havasına çok fazla miktar ve çeşitte kimyasallar maddeler salmaktadır. Günümüzde petrol ve doğalgaz arama, keşif ve işleme faaliyetlerinden de çeşitli kokular kaynaklanmakta ve sıkıntı yaratmaktadır. Hava kirliliği şikayetleri arasında bu kokular da üst sırada yer almaktadır.

Kuruluşumuz işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında koku ölçümü ve izleme hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri kapsamında verilen koku ölçümü ve izleme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kalite, sağlık, güvenlik ve çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.