EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Konteyner Temizlik ve Uygunluk Kontrolleri

Konteynerler ile taşımacılık, farklı konteyner türleri ile yapılan bir taşımacılık türüdür. Bugün gelinen noktada yük taşımcalığının hemen hemen tamamı konteynerler ile yapılmaktadır. En fazla konteyner taşımacılığı yapan ülke Çin olurken, bu konuda en yoğun liman ise Singapur’dur.

Konteyner Temizlik ve Uygunluk Kontrolleri

Ancak konteynerlerden beklenen kaliteli ve güvenli taşıma için konteynerlerin temiz tutulması, bir önce taşınan yüklerin kalıntıları ve bulaşmaları yüzünden daha sonra taşınacak yüklere zarar vermemesi çok önemli bir konudur. Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, konteyner temizliği konusunda denetim hizmetleri vermektedir. Temizlenmemiş konteynerlerin tekrar kullanılması, sonradan taşınacak yükün özelliklerine bağlı olarak çeşitli hasarlara yol açabilir. Bu durum ne alıcı ve satıcı firmaların, ne de sigorta şirketlerinin hoşuna gidecek bir durum değildir. Bu yüzden alıcı veya satıcı firmalar malların güvenliğini sağlamak ve kaliteli taşındığından emin olmak üzere gözetim kuruluşlarından konteyner temizlik ve uygunluk kontrollerinin yapılması talep ederler.

Bu kuruluşlar tarafından verilen hizmetler tarafsız ve bağımsız olacağı için, düzenlenecek raporlar dünyanın her yerinde geçerlidir ve taraflar arasında ileride ortaya çıkacak anlaşmazlıklarda sağlam birer kanıt teşkil ederler.

Konteynerler standart ölçülerde imal edilmektedir. Taşınacak malların özelliklerine uygun konteyner seçimi önemlidir. Deniz yolu, karayolu veya havayolu ile taşımacılıkta konteynerler kullanılmaktadır ve verimli bir taşıma imkanı sağlarlar. Konteynerler yüklendikten sonra kapakları kapatılır ve mühürlenir. Bu yüzden güvenilir birer taşıma aracıdır. Yeter ki düzenli bakımları zamanında yapılmış olsun ve her yükleme öncesinde ve boşaltama sonrasında genel temizlikleri yapılarak yüklenmeye elverişli hale getirilsin. Bu açıdan gözetim kuruluşları denetçileri, konteynerilerin temizlik işlemlerine nezaret ederler ve uygunluk kontrollerini yaparak taraflar içinde güvence sağlarlar. Ayrıca gerekli durumlarda konteynerlerin dezenfekte edilmesini de sağlarlar. Neticede taşınacak yüklerin hasar görmemesi, yüklendiği andaki kalite ve özellikleri ile alıcısına teslim edilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, uygunluk kontrolleri de yapmaktadır. Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, uygunuluk kontrolleri kapsamında müşterileri adına konteyner temizlik ve uygunluk kontrolleri de yapmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.