EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Yükleme Sonrası Vagon Fumigasyonu

Yükleme öncesinde olduğu gibi yükleme sonrasında da fumigasyon hizmetleri önemli olmaktadır. Aynı konteynerlerde olduğu gibi vagonlarla taşınan gıda maddeleri ve tarım ürünlerinde de, gözetim kuruluşları tarafından yükleme sonrası vagon fumigasyon hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler kapsamında ayrıca vagonlarda bulunan gıda maddelerinin testleri de yapılmaktadır.

Yükleme Sonrası Vagon Fumigasyonu

Vagonların, haşerelerin üremesi ve çoğalması için elverişli bölümlerinde fumigasyon uygulaması, ürünlerin bu nedenle zarar görmemesi açısından önemli bir hizmettir.

Gözetim kuruluşları fumigasyon hizmetlerini, deniz sevkiyat araçlarında olduğu gibi trenle sevkiyat durumunda vagonlarda da vermektedir. Bu hizmetler yerli ve yabancı yasal düzenlemeler, standartlar ve yöntemler esas alınarak verilmektedir.

Vagonlarla sevkiyat öcesinde, sevkiyat sırasında ve sevkiyat sonrasında fumigasyon çalışmaları, boş vagonların dezenfekte edilmesi, denaturasyon ve renklendirme çalışmaları, vagonlara yüklenmiş kargolara biyosit uygulaması ve tarımsal ürünlerin ve gıda maddelerinin haşare ve mikroorganizmalardan arındırılması çalışmalarını kapsamaktadır.

Tarımsal ürünlerin zarar görmemesi ve ticari riskler yaratılmaması için gözetim kuruluşları, vagon fumigasyonu hizmetlerini hızlı ve kaliteli bir şekilde işletmelere sunmaktadır. Özellikle vagonlarla uzun sürecek yolculuklar yapılması gerekiyorsa, yükleme sonrasında bu hizmetlerin alınması son derece önemlidir.

Fumigasyon uygulamasında kullanılan fumigant maddeler, hızlı ve etkili bir şekilde sonuç vermektedir. Önemli olan nokta, bu işlemlerin uygulanacağı gıda maddeleri ve tarımsal ürünlere uygun fumigant maddelerin seçilmesi ve uygun fumigasyon yöntemleri kullanılmasıdır. Bu nedenle fumigasyon işlemleri uzmanlık gerektiren bir iştir. Her ürüne aynı fumigasyon yöntemini uygulamak doğru değildir. Farklı yapıdaki ve türdeki gıda maddelerine farklı fumigant maddeler kullanmak gerekmektedir.

Bunun yanı sıra fumigasyon işlemlerinde, mücadele edilecek zararlının türü ve özellikleri ve fumigasyon işleminin süresi de önemli bir noktadır. Fumigasyon işlemleri yapılırken, ortamdaki sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu ve sızdırmazlık gibi faktörler de mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu konuda belirlenmiş standartlara uymak gerekmektedir. Bu kadar uzmanlık gerektirmesine rağmen fumigasyon uygulaması emek, zaman ve maliyet açısından oldukça uygun bir yöntemdir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, fumigasyon işlemleri konusunda da uzman bir kadroya sahiptir. Bu çerçevede, talep eden işletmelere yükleme sonrası vagon fumigasyonu hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.