EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Puantaj ve Stoklanmış Olan Ürünlerin Kontrolü

Çok yoğun sevkiyatın yapıldığı ve mal kabullerinin çok fazla olduğu sevkiyat firmaları depolarında, yüklerin belli bir sistematik içinde ve belli bir programa uygun şekilde istiflenmesi ve saklanması gerekmektedir. Aynı zamanda depolama alanlarının temizliğine ve içindeki yükleri dış hava koşullarının etkilerinden koruyacak özelliklerde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Puantaj ve Stoklanmış Olan Ürünlerin Kontrolü

Depolama faaliyetlerinde hem depo alanlarının etkin bir şekilde kullanılması hem de depolama faaliyetlerinde kullanılan ekipmanların, el terminallerinin ve taşıma araçlarının etkin bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bu ise sevkiyat firmalarının çok sağlam depo yönetim sistemlerine sahip olmalarına ve güçlü bir teknolojik altyapıya sahip olmalarına bağlıdır. Bunlar yapılabildiği oranda depolara konulan yüklerin bütünlüğü, kalitesi ve güvenliği sağlanmış olmaktadır.

Doğru ve etkin bir depolama yönetiminin işletmelere sağladığı yararlar şunlardır:

  • Malların zarar görmesinin önüne geçilir
  • Mal kabulü ve sevkiyat süreleri kısalır
  • İşletmenin üretim ve satış süreçlerinde etkinlik artar
  • Depolama ekipmanları daha etkin ve verimli kullanılmış olur
  • Ekipman masraflarında ve çalışan maliyetlerinde tasarruf sağlanır
  • Sayım ve kontrol süreçleri iyileşir, basitleşir ve daha kolaylaşır
  • Depolama hatalarına zamanında müdahale edilmiş olur
  • Müşteri memnuniyeti yükselir

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşlarının verdikleri hizmetler arasında olan depolara konulan ve puantajı yapılmış ve stoklanmış olan ürünlerin kontrolü hizmetleri ile, dış ticarette taraflar arasında ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların önüne geçilmesi hedeflenmiştir. Çünkü uluslararası gözetim ve denetim kuruluşlarının düzenledikleri raporlar, dünyanın her yerinde geçerliliği olan güvenilir raporlardır.

Puantaj ve sayım hizmetleri, paketlenmiş yüklerin yükleme veya boşaltma işlemleri sırasında yapılan sayım işlemleridir. Bugün modern lojistik yönetimi anlayışı içinde depolama hizmetleri giderek önemli bir hal almıştır. Taşınması gereken yüklerin belli merkezlerde depolanması, lojistik faaliyetlerinin etkinliğini artırmaktadır. Bu noktada depoya malların girişi, boşaltılması, puantajının yapılması ve stoklanması titizlikle izlenmesi gereken faaliyetlerdir. Gözetim ve denetim kuruluşları, depolarda stoklanan ve puantajı yapılmış yüklerin kontrolü hizmetleri ile dış ticarette önemli bir görevi daha yerine getirmektedir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine puantaj ve stoklanmış olan ürünlerin kontrolü hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.