EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Hasar Tespiti

Hasar tespiti hizmetleri, genel olarak sigorta şirketleri tarafından, kaza geçiren veya başsa bir nedenle hasar gören bir geminin hasarını tespit etmek amacı ile talep edilmektedir. Keza hasar gören gemilerin onarım maliyetini tespit etmek amacı ile gemi sahipleri, kiracılar, armatörler veya işletmeciler tarafından da bu hizmet talep edilmektedir.

Hasar Tespiti

Gözetim kuruluşu denetçileri, yapılacak onarımın kalitesi ve makul maliyetleri konusunda hangi tersanenin daha güvenilir olduğunu da bilebilirler.

Genelde hasar tespit çalışmalarının kapsamına şu hizmetler girmektedir: gemi personelinin yaralanma, hastalık veya ölüm durumları, enkaz kaldırma, yük kaybı ve hasarı, denizlerde yaratılan kirlilik, gemilerin çatışması, liman hasarlarından doğan ceza, masraf ve sorumlulukların tespit edilmesi ve gemi işletmesinden veya faaliyetlerinden doğan para cezaları ve diğer cezaların hesaplanması.

Yüklerin gemiye yüklenmesi, taşınması ve boşaltılması süreçlerinde karşılaşılan beklenmedik durumlar ve kazalar yüzünden yüklerin hasar görmesi de mümkündür. Yüklerin yükleme, boşaltma ve taşınması sırasında oluşan her türlü hasarların veya bozulma durumlarının tespit edilmesi, ürünlerin analiz edilmesi ve raporlanması hizmetleri ile taraflara muhtemel finansal kayıpların düşürülmesi konusunda destek olunmaktadır. Bu çalışmalarda hasarın kaynağı, ne büyüklükte olduğu ve zararın daha fazla büyümemesi için ilave hangi önlemlerin alınması gerektiği gibi birçok destek verilmektedir.

Esasen sefer halindeyken meydana gelecek bir kaza ile gemi veya yüklerin zarar göreceği anlaşılırsa ve geminin bir barınma limanına girmesi zorunluluğu varsa gemi kaptanının bu durumu resmi yollardan tespit ettirmek zorunluluğu bulunmaktadır. Bu şekilde düzenlenen rapora deniz raporu denmektedir ve ileride doğacak anlaşmazlıkların çözümünde bu rapor bir kanıt niteliğindedir. Bunun yanında böyle durumlarda uluslararası gözetim kuruluşları tarafından verilen hasar tespit hizmetleri de, bağımsız ve tarafsız bir gözle durum tespiti olacağı için güvenilir bir kanıt oluşturmaktadır.

Gemi hasar tespit çalışmalarının bir başka yönü de gemilerin inşası sırasında meydana gelecek hasarların tespitidir. Bu sırada yaşanan bir kaza gemide büyük bir hasara yol açabilir veya onalması mümkün olmayacak hasarlar ortaya çıkabilir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, konteyner gözetimi çalışmaları da yapmaktadır. Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, konteyner gözetimi hizmetleri kapsamında müşterileri için hasar tespit çalışmaları da yapmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.