EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Temizlik Kontrolleri

Yük gemilerinde, dökme yük gemileri olsun veya sıvı yük gemileri olsun, gemi sahiplerinin, armatörlerin ya da gemi işletmelerinin temel sorumluluğu, gemideki ambarların, depoların, tankların, konteynerlerin, güvertenin ve geminin tamamının temiz tutulmasıdır.

Temizlik Kontrolleri

Gemiden yapılan her tahliye işleminden sonra temizlik çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Bunun amacı gemiye bir sonraki seferde yüklenecek yüklerin bir önceki yükün kalıntıları veya bulaşıkları yüzünden zarar görmemesini sağlamaktır.

Gözetim ve denetim kuruluşlarının en fazla verdikleri hizmetlerin başında yükleme sonrası temizlik hizmetlerinin gözetimi ve yükleme öncesi temizlik kontrolleri gelmektedir.

Özellikle konteynerlerin temiz tutulması yüklerin bozulmaması açısından son derece önemlidir. Konteynerler özellikle kuru yüklerin taşınması faaliyetlerinde son dece pratik, hızlı ve güvenilir bir araç olmuştur ama temizliği konusunda yeterli özen gösterilmezse, beklenmedik hasarlarla karşılaşmak da mümkündür. Bu nedenle taşıma şirketlerinin, deniz yolu ile olsun kara yolu ile olsun, konteyner temizliğine önem vermeleri gerekmektedir.

Dış ticaret işlemlerinde alıcı ve satıcı firmalar, sözleşme kapsamında nitelikleri belirtilen yüklerin eksiksiz ve hasar görmeden teslim edilmesini beklemektedir. Taşınan yükler kolay bozulabilen veya etkilenebilen yükler ise bu konu daha önemli olmaktadır. Bu nedenle gözetim ve denetim kuruluşları, konteyner temizliği ve konteynerlerin yüke uygun olup olmadığı gibi konularda taraflara güvence vermiş olmaktadır.

Hazırladıkları raporlar dünyanın her yerinde geçerli oldukları için de sağlam birer kanıt niteliğindedir. Konteynerlerin temizlik ve yüke uygunluk bakımından olumsuz olması durumunda bu konteynerlere yeni yüklerin yüklenmesine izin verilmemektedir.

Örneğin tarım ürünleri yüklenecek konteynerlerin temiz olmaması yüzünden kaynaklanan hasarlar, sigorta şiketleri tarafından da karşılanmamaktadır. Dış ticarette yükleme ve nakliye işlemleri son derece önemlidir ve konteynerlerin yükleme öncesi kontrollerinin mutlaka yapılması gerekir. Bu temizlik hizmetleri gerekli durumlarda konteynerlerin dezenfekte edilmesini de kapsamaktadır. Yeter ki taşınacak yükler zarar görmesin ve yüklendiği zaman sahip olduğu niteliklerini ve kalitesini korusun.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, konteyner gözetimi çalışmaları da yapmaktadır. Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, konteyner gözetimi hizmetleri kapsamında müşterileri için temizlik kontrolleri de yapmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.