EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Konteyner Kondisyon ve Yükleme ve Tahliye Sörveyi

Kuru yük hizmeti sunan taşıma firmaları, aslında en basit ve en yaygın bir taşıma hizmetini vermektedir. Yükün gerektirdiği herhangi bir konteynere yüklenen yükler, gerekli önlemler alınmak koşulu ile güvenli bir şekilde taşınmaktadır. Ancak yükler her zaman basit ve kolay taşınabilir özellikte olmayabilir. Bazen sadece kağıt veya beyaz eşya taşındığı gibi, bazen de hurda metal taşınıyor olabilir. Daha karmaşık ve kompleks yükler de konteynerler ile güvenli bir şekilde taşınmaktadır. Konteynerlerin yüklenmesi, istiflenmesi ve nakledilmesi uzmanlık gerektiren bir konudur.

Konteyner Kondisyon ve Yükleme ve Tahliye Sörveyi

Bir kısım yükler gıda veya tehlikeli yükler olmaktadır, bir kısmı da nadiren karşılaşılan yüklerdir. Gıda yükleri, taşınması sırasında soğutma veya dondurma işlemleri gerektirmektedir. Bunun için soğutuculu konteynerlere gereksinim vardır. Yüklerin kondisyonunu en düzeyde tutabilmek için konteynerin kondisyonunun da üst seviyede olması gerekir. Konteynerin nemi alınmış olmalı ve ürünler alındığı durumda alıcısına teslim edilmelidir. Tehlikeli yükler taşınırken de tedarik zincirinin tamamı dikkate alınmaktadır. Bu tür yüklerin konulacağı konteynerin kondisyonu ise çok özelliklidir.

Gözetim ve survey kuruluşları, taşınan yükün niteliklerine uygun olarak konteyner seçilip seçilmediği ve bu konteynerlerin kondisyon durumlarının yeterli olup olmadıklarını, deneyimli ve eğitimli uzman gözlemcileri aracılığı ile ayrıntılı olarak tespit etmekte ve raporlamaktadır.

Ayrıca gözetim kuruluşları talep eden müşterileri için gıda yükleri, tehlikeli yükler veya nadir taşınan yükler için yükleme ve tahliye işlemlerini de aynı titizlikte gözlemlemekte ve raporlamaktadır. Yükleme ve tahliye kontrolleri, yükleme öncesinde, yükleme sırasında ve yükleme sonrasında, ya da tahliye öncesinde, tahliye sırasında ve tahliye sonrasında ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu survey çalışmalarında ürün stok kontrolleri, gemi ambar temizlik kontrolleri, yükleme kontrolleri, tahliye kontrolleri, miktar kontrolleri, paketleme kontrolleri, renk kodlama kontrolleri, markalama kontrolleri, belge ve fatura içeriklerinin uygunluk kontrolleri, ürün görsel kalite kontrolleri, ambar mühürleme ve mühür sökme işlemleri, numune alım ve dağıtım kontrolleri, radyasyon kontrolleri ve tehlikeli yükler gözetimi gibi birçok nokta ayrıntılı olarak gözlemlenmektedir.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında konteyner kondisyon ve yükleme ve tahliye sörvey hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.