EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Çadır Altı Fumigasyonu

Fumigasyon çalışmaları, fumigant maddesinin verildiği yerin hava basıncı esas alınarak iki şekilde yapılmaktadır: vakum fumigasyon veya atmosferik fumigasyon. Vakum fumigasyonda, işlem yapılacak alanın içinde bulunan hava belli bir oranda boşatılır ve fumigant maddesi bu ortama verilir. Bunun için fumigasyon yapılacak alanın basınca dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış olması gerekir. Bu yöntemde fumigant maddesi çok hızlı yayılır ve sonuç oldukça etkilidir. Ayrıca bu yöntemde daha az fumigant maddesi kullanılır ve fumigasyon süresi kısadır. Özellikle zamanın kısıtlı olduğu durumlarda vakum fumigasyon yöntemine sıkça başvurulur. Preseli tütün, balyalı pamuk veya ambalajlanmış ürünler için vakum fumigasyon yöntemi her zaman uygulanan bir tekniktir. Bu tekniğin uygulandığı işletmenin durumuna göre vakum fumigasyonu, sabit vakum yöntemi ve seyyar vakum yöntemi gibi iki farklı şekilde gerçekleştirilir.

Çadır Altı Fumigasyonu

Atmosferik fumigasyon yöntemi ise basınç altında uygulanan bir yöntemdir. Ortamın havasının boşaltılması gerekmez. Vakum yöntemine göre atmosferik fumigasyon yöntemi biraz zaman alır, ancak daha pratiktir ve çok büyük alanlarda uygulanabilir. Bu yöntem uygulandığı alana bağlı olarak, konteyner fumigasyonu, gemi ambarı fumigasyonu, silo fumigasyonu, depo fumigasyonu gibi farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bunlara bir de çadır altı fumigasyonu eklenmektedir.

Çadır altı fumigasyonunda, zararlı haşarelere ve mikroorganizmalara karşı mücadele edilecek tarım ürünleri yığın olarak bir yere toplanmış durumdadır ve üzerleri bir örtü ile kapatılarak fumigasyon işlemi yapılır. Bu uygulama şeklinden dolayı bu işleme çadır altı fumigasyonu denmektedir.

Bu fumigasyon yönteminde özel olarak üretilmiş, farklı boyutlarda olan ve gaz geçirmez özellikte çadırlar kullanılmaktadır. Bu yöntem çok düşük maliyetli ve pratik olduğu için çoğu yerde çadır altı fumigasyon yöntemi tercih edilmektedir. Bu yöntemde, depolanmış gıda maddeleri ve tarım ürünleri, yerlerinden oynatılmadan fumigasyon uygulanabilmektedir. Ayrıca çadırlar birbirlerine eklenerek, çok daha geniş alanda fumigasyon işlemi yapılabilmektedir. Burada önemli olan zararlı mücadelesi yapılacak ürünlerin üzerinin tamamen kapatılmasını sağlamaktır.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, fumigasyon işlemleri konusunda da uzman bir kadroya sahiptir. Bu çerçevede, talep eden işletmelere çadır altı fumigasyonu hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.