EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

CSC Kontrolleri

CSC kısaltması, güvenli konteyner sözleşmesi anlamına gelen Convention for Safe Containers ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Bu uluslararası anlaşma 1972 yılında yapılmıştır. CSC belgelendirme çalışmaları, söz konusu anlaşma kapsamında konteyner taşıyıcı çerçevelerin güvenli olduğunu kanıtlamak için yapılmaktadır. CSC belgesini, sadece bu konuda yetki verilmiş kuruluşlar düzenleyebilir.

CSC Kontrolleri

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları işletmelerin CSC belgelendirme taleplerini de karşılamaktadır. Denetçiler, önce konteyner tasarım projesini ve mukavemet hesaplarını kontrol etmektedir. Arkasından imalatta kullanılacak malzemeler belirlenir. Konteynerlerin üretiminde çalışacak olan kaynakçıların da ayrıca belgeli olması gerekmektedir. Eğer geçerli bir belgeleri yoksa, gözetim kuruluşu belgelendirme yönünde çalışmalar da yapmaktadır. Bunun yanı sıra üretimde kullanılacak kaynak yöntemi de onayı olmalıdır. Bundan sonra prototip konteynerin imalatına başlanır. Bu süreçte kaynak dikişlerinin tahribatsız kaynak kontrolleri yaptırılır. Prototip üretildikten sonra, bu defa onaylı projeye uygun şekilde boyut ve ölçü kontrolleri yapılır. Arkasından üretilen prototip testlere tabi tutulur.

Yapılacak olan testler, CSC güvenli konteyner sözleşmesinde yer alan testlerdir. Bu testlerde ayrıca şu standartlar da dikkate alınır:

  • TS ISO 1496-1 Seri 1 Yük konteynerleri - Tanımlama ve deneyler - Bölüm 1: Genel amaçlar için genel kargo konteynerleri
  • TS ISO 1496-2 ... Bölüm 2: Termal konteynerler
  • TS ISO 1496-5 ... Bölüm 5: Platform ve platform tabanlı konteynerler
  • TS 11764 ISO 1496-3 ... Bölüm 3: Sıvılar, gazlar ve sıkıştırılmış kuru yükler için tank konteynerleri

Ancak bu testlerin uygulanması, prototipin tamamen üretilmiş olmasına bağlıdır. Bu testlerden sorunsuz olarak geçilirse, CSC tip onay belgesi düzenlenmektedir. Prototipi takip eden imalatta bu kadar ayrıntılı yapılmaz, sadece harici kontrollerle yetinilir.

Kısaca CSC belgelendirme, uluslararası anlaşma kapsamında söz konusu konteynerin güvenli ve taşımaya elverişli olduğunu tespit eden bir çalışmadır. Hazırlanan CSC plakası, konteynerin kapısının sol alt köşesine iliştirilir.

Konteynerlerin her 2.5 senede bir kere CSC’ye uygunluk kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, konteyner gözetimi çalışmaları da yapmaktadır. Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, konteyner gözetimi hizmetleri kapsamında müşterileri için CSC kontrolleri de yapmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.