EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Tank Gözetimleri

Tehlikeli ve hassas kimyasal maddelerin kara, deniz veya demiryolu ile taşınmasında, hem nakliye şirketleri hem de mal gönderen işletmeler, her zaman endişe duymuşlardır. Bu tür sevikyatlarda çok amaçlı kullanım imkanı veren ISO tank konteynerler kullanılmaktadır. Bu tanklar sıvılaştırılmış ve soğutulmuş teknik gazların güvenli bir şekilde depolaması ve taşınması amacı ile üretilmektedir. Genelde standart ölçüleri, 20 feet veya 40 feet konteyner ölçülerindedir. Bu konteynerlerin iç yüzeyleri paslanmaz çeliktir. Dış yüzeyleri ise karbon çeliği veya paslanmaz çeliktir.

Tank Gözetimleri

Yükün bütünlüğü ve güvenliği bu tür kimyasal maddelerin taşınmasında çok büyük öneme sahiptir. Uluslararası gözetim ve survey kuruluşlarının eğitimli ve uzman denetçileri, ISO tankların taşınması konusunda, SEÇ gereksinimleri (yani sağlık, emniyet ve çevre gereksinimleri) konusunda ve kargo bütünlüğü ve miktar tespiti konusunda deneyimli olmak ve gerekli standartları karşılayacak donanıma sahip olmak zorundadır.

Gözetim kuruluşlarının yapacakları ISO tank gözetimleri, ağırlıklı olarak şu noktalara odaklanır:

  • ISO tankları, yükleme öncesinde temiz ve uygun durumda olmak zorundadır.
  • İşletmenin beklediği kalite standartlarına uygunluğu sağlamak için yüklenecek kimyasal maddelerden örnek alınmış olmalıdır.
  • Yükleme sonrasında yüklenen miktar tespit edilmiş olmalıdır.
  • Tankların bütün vana ve kapaklarının kapatılmasından emin olunmalıdır.
  • Taraflar istemişse tankların bütün vana ve kapakları mühürlenmelidir.
  • Yükün tahliyesi öncesinde tankların bütün vana ve kapaklarının ve varsa mühürlerin bütünlüğü kontrol edilmelidir.
  • Aynı yükleme faaliyetlerinde olduğu gibi tahliye faaliyetlerine de nezaret edilmelidir.

Yüklerin kalitesinin bozulmadan ve miktar kaybetmeden taşınması ve varacağı yere ulaşması ne kadar önemliyse, boş ISO tankının yükleme yapıldığı alana güvenli bir şekilde geri dönmesi de aynı derecede önemli bir konudur. Bu nedenle gözetim kuruluşu denetçileri, boşaltma işlemi tamamlandıktan sonra da ISO tanklarının vana ve kapaklarının sıkıca kapatıldığından ve istenmişse mühürlendiğinden emin olmak zorundadır. Ancak bütünlüğünden emin olunduktan sonra boş ISO tankları dönüş yolculuğuna başlayabilir.

Gözetim ve survey kuruluşları, kimyasal madde taşınması konusunda global bir deneyime sahip olmak zorundadır. Aynı zamanda yerli ve yabancı yasal düzenlemelere ve ilgili standartlara uymak zorundadır.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında tank gözetim hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.