EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Araç (Kara) Kontrolleri Gözetimi

Sevkiyat işlemlerinde kullanılan kara araçları çok çeşitli türlerde olabilir. Örneğin kamyonlar, yük taşımak için imal edilmiş olan ve şasisi, kasa veya farklı türden bir şasi üstü ekipman monte uygun olan motorlu araçlardır. Kamyonların en az iki dingili olur ve motor gücüne ve kasanın özelliklerine bağlı olarak bir kısmı römork da çekebilir. Kamyonların izin verilebilen azami yüklü ağırlıkları 3,5 tondan fazla olabilir.

Araç (Kara) Kontrolleri Gözetimi

TIR ifadesi, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı anlamına gelen Fransızca Transports Internationaux Routiers ifadesinin baş harflerinden oluşmuştur. Karayolu, demiryolu, havayolu ve deniz yollarını kapsayan birleşik taşımacılığa ve konteyner kullanılmasına izin veren bir anlaşmadır.

Konteynerler, çeşitli hava koşullarına karşı dayanıklı olan ve özellikle intermodal taşımacılık işlerinde kullanılan büyük kasalardır. İntermodal taşımacılık, yüklerin standart bir taşıma biçimidir ve içindeki yük elleçlenmeden birden fazla taşıma aracı kullanılan karayolu taşımacılığı demektir. Konteynerler üstüste dizilebilen ve kolay elleçlenebilen standart boyutlarda metal yük kasalarıdır. Konteynerler, değişen ebatlarına bağlı olarak 20’lik, 40’lık ve 45’lik olarak adlandırılırlar.

20’lik konteynerler, 33.1 metreküptür, brüt 24 ton ağırlık taşıyabilir ve boyları 20 feet olduğu için bu ismi almıştır (6.1 metre). 40’lık konteynerler, 67.5 metreküptür, brüt 30 ton ağırlık taşıyabilir ve boyları 40 feet olduğu için bu ismi almıştır (12.2 metre). 45’lik konteynerler ise, 86.1 metreküptür, brüt 30 ton ağırlık taşıyabilir ve boyları 45 feet olduğu için bu ismi almıştır (13.7 metre).

Bunun dışında başka konteyner tipleri de vardır. Üstü açık konteynerlerin tavanı açık veya açılabilen türdendir. Daha çok dökme yüklerin taşınması için kullanılır. Soğutuculu konteynerlerin bir soğutucu ünitesi bulunur. Daha çok sıcağa hassas yüklerin taşınması için kullanılır. IMCO konteynerler ise patlayıcı ve yanıcı zararlı maddeleri taşımak içindir ve çevresi demir profiller ile güçlendirilmiştir.

Her ne şekilde taşınıyor olursa olsun, fabrika, liman veya gümrük alanlarında yüklerin kara nakil araçlarına veya bu amaçla kullanılan araçlara yüklenmesi veya boşaltılması işlemleri sırasında yüklerin olası hasarlarının ve miktar kayıplarının tespit edilmesi ve kayıt altına alınması amacı ile gözetim işlemleri yapılmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında araç (kara) kontrolleri gözetimi hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.