EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Numune Alımları ve Uygun Şartlarda Yed-i Emin Sıfatıyla Saklanması

Gözetim hizmetleri, tarafların zamanında yaptığı bir talep ile başlatıldığı gibi, genelde olduğu gibi, son anda ortaya çkan bir problem yüzünden de talep edilebilir. Bugün gözetim kuruluşlarının en büyük problemi budur. Çünkü gözetim kuruluşlarının sanki 24 saat her an hizmet vermek zorunda oldukları gibi bir durum doğmuştur.

Numune Alımları ve Uygun Şartlarda Yed-i Emin Sıfatıyla Saklanması

Gözetim kuruluşu denetçileri, bazen ülke içinde bazen de yabancı ülkelerde hizmet verebilmektedir. Bu demektir ki bir iş bitiminden başka bir işe devamlı bir koşturmaca söz konusudur. Ancak çalışma saatleri dışında gelen veya son anda gelen taleplerde, gerekli formalitelerin tamamlanamaması yüzünden çalışmalar aksayabilmekte, hatta denetçiler gümrük alanlarına giremediği için istenmeyen durumlarla karşılaşılmaktadır. Bekleme süresi içinde yüklerin zamanında boşaltılmaması veya yüklenmemiş olması, alıcı veya satıcının üretim programlarının aksamına neden olmaktadır.

Bu tür problemler doğal olarak gözetim kuruluşlarının karşı karşıya kaldıkları günlük problemlerdir. Bu tür problemler numune alma işlemlerinde de sıklıkla yaşanmaktadır. Aslına bakılacak olursa, ithalat ve ihracat işlemlerinde numune alımları, ilgili standartlar gereğince mutlaka yükleme veya boşaltma yapılan aracın en yakınında olmak zorundadır. Ancak özellikle limanlarda yapılan numune alımlarında, standartlara göre bazen yükün miktarına bağlı olarak tonlarca maden ve kömür numuneleri almak gerekebilir. Alınan numuneler gümrüklü alanın dışında gözetim kuruluşlarının numune hazırlama yerlerinde kırılır, öğütülür ve miktarı düşürülür. Sonunda kalite tespiti için numuneler hazırlanır. Bazen bu numunelerin gümrüklü alanın dışına çıkarılması sıkıntılı olmaktadır.

Gerçekleştirilen gözetim hizmetlerinin niteliğine ve kapsamına bağlı olarak, yüklerden alınan numuneler dış laboratuvarlara gönderilebilir. Bazen de yabancı ülkelerde alınan numuneler analiz için ülkemize gönderilmiş olabilir.

Çoğu zaman alınan numunelerin kalite özelliklerinden emin olmak için uygun koşullarda saklanmak koşulu ile gözetim kuruluşu bünyesinde yed-i emin sıfatıya saklanması talep edilebilir. Gözetim kuruluşları bu şekilde saklama hizmetleri de vermektedir. Bu durumda yüklerden alınan ve analiz edilen numuneler, orijinal durumları bozulmadan malların sahibi adına güvenceye alınmaktadır.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında numune alımları ve uygun şartlarda yed-i emin sıfatıyla saklanması hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.