EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Yükleme Öncesi Gözetim

Yükleme öncesinde ve yükleme sırasında yüklenen malların durumunun belirlenmesi, hem bunları gönderen hem de alacak olan açısından önemli bir konudur. Gözetim ve survey kuruluşları, yükleme öncesinde, malların durumu ve kalitesi ile ilgili olarak, yüklerin depolandığı alanda numune almakta ve bunları analiz ederek yükün durumu hakkında rapor düzenlemektedir. Bu işlemler yapılırken, yerli ve yabancı yasal düzenlemeler ve uluslararası kabul gören standartlar ve yöntemler esas alınmaktadır.

Yükleme Öncesi Gözetim

Henüz yükler yola çıkmadan önce yapılacak bu tür gözetim çalışmaları, uygun olmayan herhangi bir durumun önceden tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması açısından önemli olmaktadır. Bu şekilde malları gönderen firmalar sonradan doğabilecek zararları zamanında görmüş olmaktadır. Rekabet koşullarının bu kadar ağır olduğu günümüzde, işletmelerin hatalı üretim ve sevkiyat yüzünden emek ve zaman kaybına uğramamaları ve imaj kaybetmemeleri için yükleme öncesi gözetim önemli olmaktadır.

Gözetim ve survey kuruluşlarının bu çalışmaları ile işletmeler şu avantajları elde etmiş olmaktadır:

  • Sevkedilecek ürünlerin, son anda rastgele kontrol edilen ürün örnekleri ile aynı olduğunun güvencesini kazanmaktadır.
  • Ürünlerin hatalı taşınmasının veya hatalı sevkedilmesinin önüne geçilmiş olmaktadır.
  • Ürünlerin konteynerlere, gemiye veya tırlara doğru şekilde yüklendiğinin ve güvenliğinin sağlandığının güvencesini kazanmaktadır.
  • Üretim kodlarına, fabrika nolarına ve paketleme ve fatura bilgilerine göre ürünlerin izlenebilirliği sağlanmış olmaktadır.
  • Yükleme yapılan konteynerlerin iç ve dış fiziksel özellikleri doğrulanmış olmaktadır.

Bunların yanı sıra gözetim kuruluşları, ısı izleme muayenesi, paketleme ve etiketleme kontrolleri, yasal düzenlemeler gereğince yapılacak sevkiyat markalaması (yani barkod kontrolleri), yükleme sırasında ortaya çıkacak hasarın belgelendirilmesi, paketleme ve yükleme faaliyetlerinin fotoğraflanması ve konteyner, tekne ve mühür numaralarının takibi gibi başka gözetim hizmetleri de vermektedir.

Kısaca yükleme öncesi gözetim çalışmaları, yüklerin gemiye yüklenmeden önce, yerinde gözlemlenmesi ve kondisyon durumunu ve kalitesinin belirlenmesi çalışmalarıdır. Olumsuz herhangi bir durumun tespit edilmesi halinde nakliye şirketine bilgi verilir ve gerekli önlemler alınması sağlanır. Bu gözetim çalışmaları talep edilirse yükleme boyunca da devam edebilir.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında yükleme öncesi gözetim hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.