EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Numune Alma ve Kalite Gözetimi

Dökme ya da paketli yüklerden, uluslararası standartlara uygun şekilde numune alınması, bu alınan numunelerin saklanması ve gerekli durumlarda analiz edilmesi, gözetim kuruluşları tarafından verilen hizmetler arasındadır. Alınan numuneler, genel olarak müşterilerin talepleri doğrultusunda, kendi depolarında üç ay saklanabileceği gibi, analiz ettirilmek üzere yetkili bir laboratuvara da gönderilebilir.

Numune Alma ve Kalite Gözetimi

Numune alma işlemlerinde en önemli nokta, orijinalini en iyi temsil eden ve doğru bir numune almaktır. Genel olarak kütle durumundaki yüklerde numune alma gözetimi yapılmaktadır. Numune alma işleminde gözetim kuruluşları farklı yöntemler uyguluyor olabilir. Her yönetmin kendi için üçinde üstün özellikleri olabilir. Örneğin mekanik numune alma yöntemleri, manuel numune alma sistemlerine göre şu avantajlara sahiptir: daha fazla güvenlik sağlar, sonuçlar daha tutarlıdır, tüm malzemelere tam erişim imkanı sağlar ve numunelerde sapmalar çok az olur.

İşletmeler mekanik numune alma yöntemlerini daha fazla tercih ederler, çünkü bu şekilde faaliyetlerini düşük maliyetlerle sürdürebilirler ve müşterilerin talep ve beklentilerine ve uluslararası standartlara uygun üretim yapılmış olur.

Gözetim ve survey kuruluşlarının deneyimli ve eğitimli uzmanları, sapma testlerinden önce veya önemli değişiklikler öncesinde şirketin bütün üretim sistemlerini incelemekte ve numune alma ve kalite gözetimlerini yapmaktadır. Bu çalışmalarda en son teknolojik araçlar ve genel kabul gören yöntemler kullanmaktadır. Esasen mekanik numune alma yöntemi ile alınan numunelerde tutarlılık sağlanmış olmaktadır. Standartlara uygun olmayan tespitler varsa bu durum mutlaka raporlanmaktadır. Keza numune alma çalışmalarını olumsuz etkileyecek operasyonel veya bakımla ilgili problemler varsa, bu çalışmalarda kolayca ortaya konmaktadır. Eğer sapma testlerinden önce mekanik numune alma yöntemi üzerinde teknik denetim yapılırsa, numune ile ilgili sapma olasılıkları, testlerden önce ortaya konabilir.

Numune alma yanında kalite gözetimleri de yapılmaktadır. Kalite gözetimleri, kontrol edilen ürünlerin türüne bağlı olarak farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Aynı zamanda uluslararası standartlar da dikkate alınmaktadır.

Gözetim ve survey kuruluşları, işletmelerin talepleri doğrultusunda başlıca şu başlıklar altında kalite gözetimi hizmetleri vermektedir:

  • Tarımsal ürünlerde kalite gözetimi
  • Kimyasal ürünlerde kalite gözetimi
  • Metalürjik ürünlerde kalite gözetimi
  • Meyve ve sebzelerde kalite gözetimi

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında numune alma ve kalite gözetimi hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.