EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Deniz Kargo Gözetimi

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşlarının verdikleri hizmetlerin kapsamı gün geçtikçe genişlemektedir. Dış ticaretin bu denli büyüyor olması, gözetim ve denetim hizmetlerine duyulan ihtiyacı da arttırmaktadır. Neticede alıcı ve satıcı firmalar biribirlerinden çok uzakta olunca doğal olarak ortaya güven veya güvensizlik faktörleri girmektedir. Alıcı firma, satıcı firmandan talep ettiği malların sözleşmede belirlenen koşullara tam olarak uyduğundan emin olmak istemektedir. Satıcı firma taşınmak üzere mallarını teslim ettiği sevkiyat firmasının, bu malları güvenli ve titiz koşullarda alıcısına ulaştıracağından emin olmak istemektedir. Malları taşıyacak firma, malların yüklenme ve boşaltma işlemlerini, uluslararası standartlara ve genel kabul görmüş yöntemlere uygun şekilde yaptığını kanıtlamak istemektedir.

Deniz Kargo Gözetimi

İşte uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, bütün bu gereksinimleri karşılamak amacı ile hizmet veren tarafsız ve bağımsız kuruluşlardır. Gerçekleştirdikleri gözetim, survey ve denetim çalışmaları sonucunda bir rapor düzenlemekte ve bu rapor dünyanın her yerinde kabul görmektedir. İthalatçı ve ihracatçı firmalar ve nakliye şirketleri arasında bir şekilde ortaya çıkacak anlaşmazlıklarda bu raporlar herkesin kabul edeceği sağlam birer kanıt olmaktadır.

Gözetim şirketlerinin deniz kargo gözetimi hizmetleri, bir kısmı aşağıda sayılan birçok hizmeti kapsamaktadır:

 • Malların miktar ve kalite gözetimi hizmetleri
 • Kantar ve tartım gözetimi hizmetleri
 • Draft survey hizmetleri
 • Yükleme öncesi gözetim hizmetleri
 • Yükleme işlemlerine nezaret hizmetleri
 • Tahliye işlemlerine nezaret hizmetleri
 • Hasar gözetimi hizmetleri
 • Konteynerlerin yüke uygunluk kontrol hizmetleri
 • Konteynerilerin gemiye yükleme uygunluk kontrolleri
 • Ambarların mühürlenmesi ve mühürlerin açılması işlemlerine nezaret hizmetleri
 • Lashing kontrol hizmetleri (yüklerin bağlanma kontrolleri)
 • Ürünlerden numune alım hizmetleri
 • Gerekli durumlarda yapılacak analizlere nezaret hizmetleri

Gözetim kuruluşları bu hizmetleri verirken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 2016 yılında yayınlanan Deniz Ticareti Gözetim Hizmetleri Yönetmeliği esaslarına uymaktadır. Sözü edilen yönetmelik, deniz ticaretinin gerektirdiği çeşitli gözetim ve denetim hizmetlerinin yürütülmesine ve bu hizmetleri verecek kuruluşların yetkilendirilmesi ve denetlenmesine yönelik esasları düzenlemektedir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerinin sevkiyat işlemleri konusundaki ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Bu çerçevede olmak üzere deniz kargo gözetim hizmetleri de başlıca sevkiyat hizmetleri arasındadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.