EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Hasar Kontrolü

Ülkelerin ekonomik olarak büyümelerinde, uluslararası gözetim ve denetim kuruluşlarının katkıları çok fazladır. Bir ülkeninin dış ticareti çok sayıda resmi ve özel kuruluşun katılımı ile gerçekleşir ve bu anlamda uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları ciddi bir işleve sahiptir. Bu kuruluşara duyulan ihtiyaçlar giderek artmaktadır.

Hasar Kontrolü

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşlarının başlıca görevi, farklı ülkelerdeki satıcı ve alıcı firmalar arasında problem yaşanmamasını temin etmek, yine de ortaya çıkacak anlaşmazlıklar olursa bunları çözmek olarak açıklanabilir. Gözetim ve denetim çalışmaları ile, ticarete konu olan mallar alıcıya teslim edilirken, satış sözleşmesinde öngörülen kalite, miktar, paketleme, ambalajlama, etiketleme koşullarının ve bu malların yükleme, taşıma ve teslim zamanı gibi koşulların ne kadar yerine getirildiği tesbit edilmektedir. Bu hizmeti veren uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, bağımsız ve tarafsız olarak hizmet veren kuruluşlardır. Faaliyetleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenmekte ve kuruluşlar bu bakanlık tarafından onaylanmaktadır.

Ülkemizde faaliyet gösteren uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, ülkemizde veya yabancı ülkelerde bulunan resmi veya özel kuruluşlardan ve şirketlerden hizmet talebi almaktadır ve talebin içeriğine bağlı olarak çeşitli şekillerde yerine getirilmektedir. Örneğin malların üretim öncesi test ve miktar kontrollerinden, üretimi tamamlanan malların miktarı, özellikleri, paketlenme koşulları, belirlenen taşıma aracına yüklenmesi ve sevkiyatın detaylarına kadar birçok konuda gözetim ve denetim hizmetleri verilmektedir. Hatta talep edilmişse bütün tahliye aşamaları gözlenmektedir.

Bu kapsamda olmak üzere malların hasar kontrolleri de yapılmaktadır. Bu yönde yapılacak denetimleri, denetim talebinin özellikleri belirlemektedir. İşletmelerin talepleri yükleme işlemleri sırasında hasar tespit çalışmaları olabileceği gibi, malların sevkiyatı süresinde hatta tahliye işlemleri sırasında hasar kontrolleri talep edilmiş olabilir. Bu çalışmalar sırasında belirlenen olumsuzluklar günlük olarak raporlanır, çalışma tamamlandığında ise genel bir rapor düzenlenir.

Gözetim ve denetim kuruluşlarının ihracatçı firmalara sunduğu en büyük fayda, ihracat yapılan ülkelerdeki alıcılara karşı, gönderilen mallarının hasarlı olup olmadığının ve kalite açısından sorunlu olup olmadığının belirlenmiş olması ve bu şekilde kendilerini yasal açıdan savunabilir duruma getirmeleridir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine hasar kontrolü hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.