EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Manhole Gözetimleri

Rögar, pis su ve kanalizasyon giderleri için yerde belli aralıklarla açılan ve genel olarak içinde, gelen veya giden akıntının yönünü değiştiren veya kotunu değiştirerek ani düşüş ve çıkış yapmasını sağlayan boşluklardır. Rögar genelde dikdörtgen veya silindir şeklinde olmaktadır. Tıkanmaları durumunda mutlaka müdahale edilmesi gerekir. Rögarların üzerleri, herhangi bir tehlikeye karşı kapatılmaktadır ve kapatma için kullanılan kapaklara da rögar kapağı denmektedir.

Manhole Gözetimleri

Rögar boşlukları sokaklarda ve binalarda olduğu gibi gemilerde de mutlaka bulunmaktadır. Bütün gemi üreten şirketlerin tasarım planlarında, rögarlar veya denizcilik sektöründeki ifadesi ile manhole önemli bir ayrıntıdır. Çünkü manhole boşlukları (rögarlar) tıkanacak olursa, mutlaka pis sular ve kanalizasyon suları taşacak demektir. Bu durumda ambarlardaki yüklerin bundan zarar görme ihtimali çok yüksektir.

Gözetim ve survey şirketlerinin gemilerdeki kontrolleri sırasında manhole gözetimleri bu açıdan çok önemlidir. Genel olarak gözetim şirketlerinin verdiği hizmetler arasında ambar, manhole, konteyner, tank ve depo gözetimleri birarada verilmektedir. Bu hizmetler özellikle ambar gözetimlerinin önemli bir parçasıdır.

Gemilerde ambarlara yerleştirilen yüklerin hasar görmemesi, büyük ölçüde manhole gözetimlerine de bağlıdır. Herhangi bir taşma durumunda yüklerin kirlenmesi, bozulması, çürümesi veya şişmesine neden olacak su ve kanalizasyon taşkınlarının önüne geçmek için sık aralıklarla manhole (rögar) boşluklarının kontrol edilmesi ve temiz tutulması gerekmektedir.

Gözetim kuruluşları, uluslararası ticari kurallar çerçevesinde yasal düzenlemeler ve satış sözleşmeleri gereğince, ticarete konu olan mallların kalitesini gözeten, kalite kontrol işlemlerini yapan ve bu işlemlerle ilgili raporları düzenleyen kuruluşlardır. Kısaca ithalat ve ihracat işlemlerinde koordinasyon sağlayan bağımsız kuruluşlardır. Bu bakımdan temel faaliyetleri, gemilere yüklenen malların her ne şekilde olursa olsun zarar görmesini engellemek üzere gerekli her türlü kalite kontrol gözetimlerini yapmaktır.

Gözetim çalışmaları, yüklerin alıcısına tesliminin, satış sözleşmesinde öngörülen miktar, kalite, paketleme, etiketleme ve yükleme, taşıma ve tahliye zamanı gibi koşullara ne ölçüde uygun olduğunun belirlenmesi çalışmalarıdır. Bu kapsamda olmak üzere manhole (rögar) taşkınları yüke zarar veren önemli bir faktördür.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında manhole (rögar) gözetim hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.