EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Depolamayla İlgili Müdahaleler

Ülkemizde lojistik kavramı çoğu zaman farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Sadece nakliye ve depolama hizmetleri veren işletmeler, kendilerini lojistik firması olarak tanıtmaktadır. Oysa lojistik kavramı, genel olarak hammaddenin kaynağından alınarak bir ürün haline getirilmesi ve bunun tüketicilere ulaştırılması süreçlerinin tamamını kapsar. Bu çerçevede olmak üzere ürünlerin bozulma veya kırılma gibi nedenlerle satıcıya iade edilmesi gerektiğinde, bu süreçler de lojistik kapsamına girer. Ama ülkemizde lojistik denilince, sadece taşımacılık ve depolama faaliyetleri anlaşılmaktadır.

Depolamayla İlgili Müdahaleler

Lojistik faaliyetlerinin büyük bir kısmı taşımacılık faaliyetleri ile ilgili olduğu için böyle bir düşüncenin oluştuğu sanılmaktadır. Hatta ilk zamanlar lojistik hizmetlerini, nakliyecilik hizmeti veren firmalar sağlamıştır. Ama zamanla üretim sonrasında dağıtım merkezleri devreye girmeye başlamış ve geleneksel lojistik faaliyetler gerçek anlamına bürünmeye başlamıştır. Böyle olunca da daha önce sadece nakliye veya depolama hizmeti veren işletmeler, verdikleri hizmetleri birleştirmeye başlamışlardır. Esasen müşteriler de karşılarında birden fazla işletme olması yerine tek bir işletme olmasını tercih etmektedir.

Depolama faaliyetleri, belli noktalardan gelen malların teslim alınması, belli bir süre korunması ve belli noktalara gönderilmesi gibi faaliyetlerdir. Depolama süresinin uzunluğuna göre farklı depolar bulunmaktadır. Depolama süresi uzunsa bu yerlere genelde depo denir. Ama depolama süresi kısa ise bu yerlere genelde dağıtım merkezi veya aktarma merkezi denir.

Depolama faaliyetleri genel olarak teslim alma, kontrol etme, yerleştirme, sayma, toplama ve gönderme gibi faaliyetleri kapsar.

Kısaca depolar, ürünlerin dağıtımı süreçlerinde kullanılan geçici stok noktaları olmaktadır. Depoların, lojistik faaliyetlerinin etkin yürütülmesinde önemi tartışılmaz.

Depolanan ürünlerin karşı karşıya kalacağı tehlikeler, bu ürünlerin nitelikleri yanı sıra, depolama şekline de bağlıdır. Eğer depolar, depolama koşullarına uygun olarak inşa edilmemişse ve gerekli koruma ve güvenlik önlemleri alınmamışsa, bu depoların kendisi de bir tehlike oluşturmaktadır. Özellikle yanıcı özellikte yükler, kriterlere uygun olmayan depolalarda saklanıyorsa, beklenmedik olayların yaşanması kaçınılmazdır. Bu nedenle depolanan yüklerin güvenliği açısından depolama koşullarının denetlenmesi önemli olmaktadır. Gözetim ve denetim kuruluşları bu kapsamda lojistik firmalarının depolama faaliyetlerini gözlemleme ve gerektiği zaman müdahale etme hizmetleri de vermektedir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine depolamayla ilgili müdahale hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.