EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Numuneleme Hizmeti

Kuru yük sevkiyatlarında ürünlerin değeri, tarafsız ve bağımsız bir şekilde yapılan numune alma çalışmalarına ve yapılacak analizlere dayanan kalite ve miktar değerlendirmesi çalışmalarının sonuçlarına bağlıdır. Kuru yük alımı yapan, satan ve taşıyan bütün işletmeler, sevkiyat işlemlerinin uluslararası kriterlere ve standartlara ve müşterilerin talep ve beklentilerine uygun olmasını sağlamak ve ticari risk altına girmemek için, gözetim ve survey kuruluşlarından gözetim hizmetleri almaktadır. Bu kuruluşlar ticari gözetim ve ticari numune alma hizmetlerini de garantili ve güvenilir bir şekilde vermektedir.

Numuneleme Hizmeti

Kuruluşumuzda çalışan elemanlar da, dünyanın her yerindeki limanlarda, rıhtımlarda ve gümrüklerde işletmelerin çıkarlarını koruyacak düzeyde bilgili, eğitimli ve deneyimli elemanlardır. Bu elemanlar, ticari gözetim çalışmalarında, malzeme gözetimi çalışmalarında, dökme yük numunesi alma işlemlerinde, konsantre ürünlerden numune alma işlemlerinde ve ticari analizin gerekli bütün aşamalarında uzman kişilerdir.

Numuneleme hizmetleri, işletmelerin riskini düşürmeye ve sevkiyatın kalitesini ve miktarını doğrulamaya yönelik önemli bir hizmettir ve bir dizi değerlendirme çalışmasını kapsamaktadır. Genel olarak dökme ürünlerde ticari gözetim faaliyetleri ve numune alma hizmetleri şu çalışmaları kapsamaktadır:

  • Kargo ve gemicilik hizmetleri
  • Görsel muayene hizmetleri
  • Stok alanı envanter yönetimi hizmetleri
  • Ekipman kontrol hizmetleri
  • Geleneksel ve mekanik numune alma hizmetleri
  • Ticari analiz hizmetleri
  • Ürünler için uygunluk değerlendirme hizmetleri

Kısaca numuneleme hizmetleri, yüklenecek ürünlerin kalitesinin tespit edilmesi ve standartlara uygun olup olmadığının belirlenmesi için verilmektedir. Bu işlemin doğru ve uluslararası yöntemlere uygun şekilde yapılması gerekmektedir. Genel olarak alınan ürün örnekleri analiz edilmek üzere laboratuvara gönderilir. Laboratuvardan gelecek sonuçlar belirleyici olacaktır. Ürün kalitesinde herhangi bir uygunsuzluk varsa, alınan bu numunelere dayanılarak hak iddia edilmektedir. Gerekirse sonuçlar bir hakem laboratuvara gönderilir. Bu yüzden numuneyi alan gözetim kuruluşu elemanlarının bilgi ve deneyimi çok önemlidir.

Kuruluşumuzda görev yapan denetim elemanları, GAFTA (The Grain and Feed Trade Association, Hububat ve Yem Ticaret Birliği) ve FOSFA (The Federation of Oils, Seeds and Fats Association, Yağlı Tohumlar ve Yağ Birlikleri Federasyonu) kriterleri ve uluslararası standartlara göre numuneleme hizmeti vermektedir.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında numuneleme hizmeti verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.