EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Sevkiyat Öncesi Gözetim

Sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri, sevkedilecek malları doğru bir şekilde tanımlamak amacı ile, sevkiyattan önce malların, ilgili faturaların ve diğer belgelerin ayrıntılı olarak incelenmesi ve raporlamasına yönelik çalışmalardır. Bu ayrıntılı çalışmaların kapsamına, malların kalite, miktar, taraflar arasında yapılan sözleşmeye uygunluk, fiyat uygunluğu, gümrük sınıflandırması ve gümrük işlemleri için kıymet takdiri gibi bir takım çalışmalar girmektedir.

Sevkiyat Öncesi Gözetim

Dış ticaret işlemlerinde resmi vergilerin, harçların ve diğer tahsil edilecek gelirlerin doğru hesaplanmış olması hem ithalat ve ihtacat yapan firmalar açısından hem de resmi kuruluşlar açısından önemli bir konudur. Bu konuda uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları güvenilir hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler kapsamında gönderilecek malların alıcının spesifikasyonlarına uygun olması da aynı derecede önemlidir. Bu yöndeki hizmetler Dünya Ticaret Örgütü gereksinimlerine de uygun olarak yürütülmektedir.

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, malların sevkiyat öncesi gözetimlerini, aynı zamanda gümrük makamları adına yapmaktadır. Bu çalışmalarında yerli ve yabancı yasal düzenlemelere uymaya özen göstermekte ve tarafların bu düzenlemelere uymasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu tarafların riskini düşüren bir hizmettir.

Kısaca gözetim kuruluşlarının verdikleri sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri, sevkiyatın miktar, kalite ve değerinin, ihracatçı firmanın ülkesinde tespit edilmesi ve bu bilginin ithalatçı firmanın ülkesindeki gümrük yetkililerine verilmesi hizmetlerini içermektedir.

Gözetim hizmetleri ile, işletmelerin tesis, ekipman ve ürünlerinin kalite, güvenlik, çevre ve sosyal sorumluluk alanlarında standart ve gereklilikleri karşılamasına yardımcı olunmaktadır. Bu şekilde işletmelerin güvenilirliği sağlanmakta ve ticari işlemleri kolaylaştırılmaktadır. Sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri ile malların sadece miktar ve kalitesi değil, aynı zamanda paketleme, ambalajlama, etiketleme, yükleme, taşıma ve tahliye işlemleri ile ilgili teknik standartlara ve düzenlemelere uygunluğu denetlenmiş olmaktadır. Bu hizmetler, işletmeler için zaman, maliyet ve tarafsızlık açısından önem taşımaktadır.

Ülkemizin bazı ülkeler yaptığı anlaşmalar gereğince, bu ülkelere ihraç edilecek ürünlerin o ülkelerin yasal düzenlemelerine ve gerekliliklerine uygun olması için sevkiyat öncesi gözetim ve denetim çalışmaları yapılması zorunludur.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerinin sevkiyat işlemleri konusundaki ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Bu çerçevede olmak üzere sevkiyat öncesi gözetim hizmetleri de başlıca sevkiyat hizmetleri arasındadır.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.