EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Uluslararası Standartlarda Numune Alma Hizmetleri

Kuru yüklerin taşınmasında, taşınan yüklerin değeri, tarafsız ve bağımsız hizmet veren uluslararası gözetim kuruluşları tarafından tespit edilmektedir. Gözetim kuruluşları bu çalışmalarında numune alma ve analiz etme ilkelerine dayanan miktar ve kalite değerlendirme çalışmaları yapmaktadır.

Uluslararası Standartlarda Numune Alma Hizmetleri

Bütün dökme mal alım satımı yapan veya bu yükleri taşıyan işletmeler için, sevkiyat işlemlerinin müşteri talep ve beklentilerine ve uluslararası standartlara uygun olması gerekmektedir. Aksi halde ortada ticari bir risk var demektir.

Gözetim kuruluşlarının deneyimli ve eğitimli elemanları numune alma konusunda da uzman kişilerdir. Gözetim kuruluşlarının bu yönde yapacakları çalışma sonuçları dünyanın her yerinde kabul görmektedir. Taşınan dökme yüklerden numune alma hizmetleri yanı sıra konsantre numunesi alma, ticari gözetim ve ekipman gözetimi yapma ve ticari analiz çalışmaları konusunda da çeşitli hizmetler verilmektedir.

Gözetim kuruluşlarının verdikleri bu hizmetler tarafların risklerini düşürmeye ve sevkiyatın miktar ve kalitesini doğrulamaya yöneliktir. Bu çalışmalar bir dizi değerlendirme faaliyetini kapsamaktadır. Genel olarak uluslararası standartlarda numune alma hizmetleri şu sayılan türden çalışmaları kapsamaktadır:

 • Kargo ve gemi hizmetleri
 • Görsel muayene hizmetleri
 • Stok alanı envanter yönetimi hizmetleri
 • Ekipman denetim hizmetleri
 • Geleneksel ve mekanik yöntemlerle numune alma hizmetleri
 • Ticari analiz hizmetleri
 • Ürün uygunluk değerlendirme hizmetleri

Gözetim kuruluşlarının düzenledikleri raporlar, dünyanın her yerinde geçerlidir ve ayrı bir onaya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Numune alma hizmetleri aşağıdaki sayıldığı gibi bir takım amaçlar için yapılabilir:

 • Tarife sınıflandırma
 • Malların menşeini tespit etme
 • Sıvı yakıtlarda marker’ların bulunduğunu belirleme
 • Uluslararası yasaklara ve kısıtlama önlemlerine giren malları ve teknolojileri kontrol etme
 • Tüketici güvenliğini sağlama
 • Çevre koşullarını koruma

Uluslararası standartlara uygun şekilde alınan numuneler, gözetim kuruluşları tarafından analiz için bir laboratuvara gönderilebilir. Ya da gözetim kuruluşunun kendi imkanları ile gözetim alanında kurulacak mobil bir laboratuvarda gerekli test ve analizler yapılabilir.

Ancak radyoaktif yüklerden, çok zehirli maddelerden, gaz durumundaki ürünlerden, sıvılaştırılmış gazlardan, patlayıcı ürünlerden ve potansiyel olarak insan sağlığına zarar verecek biyolojik malzemelerden numuna alınmamaktadır.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında uluslararası standartlarda numune alma hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.