EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Eksiklik Kontrolü

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, müşterilerine, eğitimli ve deneyimli çalışanları ile hizmet veren, ağırlıklı olarak yükleme öncesi, sevkiyat ve tahliye sırasında ürün kontrolleri, numune alma, numune gönderimi ve numunelerin saklanması hizmetleri, tank temizlik ve uygunluk kontrolleri ve draft survey, hasar tespit ve bunlara benzer çalışmalar yapan ve tarafsız ve bağımsız hizmet veren kuruluşlardır. Verdikleri hizmetler arasında yüklerin ölçüm ve miktar belirleme hesaplamaları ve eksiklik ve kayıpların araştırılması gibi hizmetler de bulunmaktadır.

Eksiklik Kontrolü

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, dış ticaret işlemlerinde malları satan firma, alıcı firma, malları taşıyan taşıma şirketi, gemi sahibi veya kiracısı, geminin acentesi ya da nakliye şirketi veya malları sigortalayan sigorta şirketinin talebi üzerine bu hizmetleri vermektedir. Gözetim kuruluşları, talep edilen hizmetin özelliklerine ve boyutuna göre maliyet, süre ve diğer süreçleri dikkate alarak hizmeti kabul etmekte ve çalışmalarına başlamaktadır.

Gözetim ve denetim çalışmalarının temelinde, çalışmaların her aşamasında müşteriyi bilgilendirmek ve bilgilerin gizliliği konusunda özen göstermek ilkeleri bulunmaktadır. Gözetim ve denetim kuruluşları, hizmet talep eden şirketin bilgisi ve rızası olmadan hiçbir bilgiyi üçüncü kişilere veremez.

Gözetim ve denetim kuruluşları tarafından verilen hizmetler, daha çok üretim, yükleme ve tahliye çalışmalarında odaklanmaktadır. Üretim süreçlerine yönelik denetimler, üretici firmanın üretim tesislerinde veya montaj alanında gerçekleştirilir ve malların sözleşme koşullarına uygun olarak imal, ölçüm ve montaj kontrollerini kapsar. Yükleme ve boşalta denetimleri ise, sözleşmeye uygun şekilde malların doğru, güvenilir, eksiksiz ve iyi ulaşım koşullarında sevk edilmesinin kontrollerini içermektedir. Bu çerçevede malların istif edileceği ambarların uygunluk kontrolü yapılır, yükleme için düzenlenen belgeler kontrol edilir, kararlaştırılan miktar, paketleme ve etiketleme çalışmalarının doğruluğu denetlenir, yüklemenin mallara zarar vermeyecek şekilde yapıldığı kontrol edilir. Ayrıca malların uluslararası deniz veya kara taşımacılığı için yayınlanan standartlara uygun olarak yüklenip yüklenmediği tespit edilir. Keza kayma veya devrilme risklerini ortadan kaldırmak için gerekli bağlamalarının düzgün yapıldığı kontrol edilir. Bütün bu kontroller, malların taşınma sırasında zarar görmemesi ve miktarında eksilme olmaması içindir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine eksiklik kontrolü hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.