EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Konteyner Denetimi

Taşımacılık faaliyetlerinin geçmişine bakılacak olursa, kapalı kutular veya kapların kullanımı eskilere uzanır. Başta küçük boyutlu eşyaların limandan limana güvenle taşınması amacı ile kullanılmıştır. Bugünkü anlamında ilk konteyner kullanımı ise İkinci Dünya Savaşı sırasında olmuştur. İlk konteyner ölçüleri 8 * 8 * 8 feet’dir. Orduda sevkiyatın yapılmasında çok işe yarayan konteynerler daha sonra sivil yaşamda da kullanım alanı bulmuştur. Sadece konteyner taşıyan ilk gemiler 1950’li yıllarda büyük bir Amerikan taşıma şirketi tarafından kullanılmıştır. Asıl patlama ise 1970’li yıllardan sonra olmuştur.

Konteyner Denetimi

Bugün gelinen noktada konteyner taşımacılığı hızlı yayılmış ve gelişmiştir. Limanlar arasından düzenli olarak konteyner gemi seferleri yapılmaktadır.

Gerçekten uluslararası ticarete konu olan malların taşınmasında konteynerler çok önemli taşıma araçlarından biridir. Konteynerlerde taşınan mallar çeşitlilik olarak sayılamayacak kadar fazladır. Günümüzde konteyner üretiminde dünya genelinde ciddi bir artış gözlenmektedir. Bu durum konteynerler ile verilen hizmetin ne kadar önemli ve kritik olduğunu göstermektedir.

Bu gelişmeler yaşanırken diğer taraftan, konteynerlerin uluslararası standartlara uygun olarak üretilip üretilmediğini de gözetmek ve denetlemek bir ihtiyaç olmuştur. Konteynerlerin taşınacak yükler açısından uygun olup olmadığının tespit edilmesi, ithalat ve ihracat yapan firmalar kadar taşıma şirketleri ve sigorta şirketleri açısından da kritik bir noktadır.

Konteynerlerin yük için uygun olmaması durumunda taşınan yük, taraflar için bir takım riskler taşıyacaktır. Uluslararası ticaret sürecinde yer alan bütün taraflar için konteynerlerin tasarım, üretim, servise alma süreçleri ve uluslararası dolaşım sırasında düzenli muayenelerinin yapılmış olması önem taşımaktadır.

Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları, tarafların bu yöndeki her türlü taleplerini karşılayacak kadrolara ve teknolojik altyapıya sahiptir. Genel olarak konteyner denetimleri ile ilgili verilen hizmetler şunlardır:

  • Fabrika üretim onayı
  • Tasarımın gözden geçirilmesi ve onaylanması
  • Üretim standartlarının gözden geçirilmesi ve onaylanması
  • Prototip test çalışmalarına nezaret edilmesi
  • Üretimi tamamlanan konteynerlerin uluslararası standartlara uygun olduğunun kontrolü
  • Zorunlu ve zorunlu olmayan kira öncesi ve kira sonrası gözetim ve kontrolleri
  • Müşteri adına konteyner kabul testlerinin yapılması
  • Tank konteynerlerinin düzenli muayeneleri

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, talep eden müşterilerinin sevkiyat işlemleri konusundaki ihtiyaçlarına da cevap vermektedir. Bu çerçevede olmak üzere konteyner denetimi hizmetleri de başlıca sevkiyat hizmetleri arasındadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.