EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Nihai Ürün Denetimi

Sevkedilecek malların, yüklendiği ve tahliye edildiği limanlarda, en üst seviyede korunması, ciddi bir risk yönetimi gerektirmektedir. Gözetim ve denetim kuruluşları bu anlamda talep eden müşterilerine denetim risk yönetimi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler, sevkiyat işlemlerinin başladığı andan itibaren başlamakta ve danışmanlık hizmetleri yanı sıra yükleme ve tahliye lojistiği ile ilgili elde edilen bulguları açıklayan araştırma ve teknik raporlama işlemlerini ve altyapı incelemeleri, tartım gözlemleri ve numune alım süreçleri dahil birçok süreci içine almaktadır. Bu risk yönetim hizmetleri malların hem yüklendiği hem de tahliye edildiği rıhtımlarda, yükün optimum seviyede korunmasını sağlayan hizmetlerdir. Gözetim ve denetim kuruluşlarının eğitimli ve deneyimli elemanları, yükleme ve boşaltma dahil sevkiyat operasyonlarının tüm aşamalarını gözlemlemek, durumu uygun olmayan yükleri tespit etmek ve malların kirlenmesinin ve zarar görmesinin önüne geçmek amacı ile, kısaca bütün sevkiyat süreçlerinin eksiksiz olarak ve güvenilir şekilde tamamlanmasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu süreçlerde herhangi bir problem ile karşılaşılması halinde bu durum hemen raporlanmakta ve yük sahipleri bilgilendirilmektedir.

Nihai Ürün Denetimi

Bu kapsama olmak üzere verilen hizmetlerden biri de nihai ürün denetimidir. Bilindiği gibi CE işaretleme sistemi, üretici firmalara, ürünlerinin ilgili standartlara ve kriterlere uygun olduğunu sağlama yükümlülüğü getirmektedir. Risk seviyesi düşük olan ürünlerde üretici firmalar kendi imkanları ile nihai ürünün, CE işareti konusundaki gereklilikleri karşıladığını test ve beyan ederek bu beyana istinaden ürünlere CE işareti koyabilmektedir. Ancak çoğu işletme yeterli laboratuvar imkanına ve deneyimli ve eğitimli çalışanlara sahip olmadığı için ürünlerin nihai ürün denetimlerini tarafsız ve bağımsız hizmet veren gözetim kuruluşlarından talep etmektedir. Bu şekilde hazırlayacakları teknik dosyaya bu kuruluşlardan aldıkları raporları koyarak, müşterilerine karşı yükümlülüklerini daha güvenilir şekilde kanıtlamış olmaktadır.

Gözetim ve denetim kuruluşları tarafından yapılan nihai ürün denetimleri ile söz konusu ürünlerin temel kalite ve güvenlik standardlarına uygun oldukları kanıtlanmış olmaktadır. Üzerinde CE işareti olması gereken ürünler, Avrupa Birliği Direktifleri’nde yer almaktadır. Bu direktiflerin kapsamına giren ürünlerin, üzerinde CE işareti olmadan Avrupa Birliği üllkelerinde ve ülkemizde pazarlanması mümkün değildir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine nihai ürün denetimi hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.