SCIENCE Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Kalite Kontrolü

Kalite kontrol çalışmaları, üretim, yükleme, sevkiyat veya tahliye faaliyetlerinin ilgili standartlara uygun olarak yapılıp yapılmadığını belirlemek için yapılan çalışmalardır. Genel olarak, üretilen bir mal veya hizmetin özellikleri, bunları üreten sistemin bir sonucudur. Yani sistem ile verilen hizmet arasında bir sebep sonuç ilişkisi bulunmaktadır. Eğer faaliyetlerin her biri kontrol altına alınabilirse, hizmet özellikleri de kontrol altına alınmış olmaktadır.

Kalite Kontrolü

Her işletmede olduğu gibi gözetim ve denetim kuruluşlarında da önemli olan belirlenmiş yerli ve yabancı bir takım kalite standartlarıma uygun bir şekilde faaliyet göstermektir. Kalite kontrol çalışmaları, sadece verilen hizmetlerin beklenen kalitede olup olmadığını denetlemekle kalmazlar. Aynı zamanda bu hizmetlerin en düşük maliyetle ve en kaliteli şekilde nasıl verilebileceği konusunda da işletmelere yol gösterici olurlar.

Kalite kontrol çalışmalarını yapan denetçiler, bazen üretimin çeşitli aşamalarında gözden kaçan aksamaları tespit etmekte ve soruna daha kaynağında müdahale edilmesini sağlamaktadır. Bazen üretimin temel araçları olan makina ve çalışanların daha verimli çalışmasını sağlamak için uygun koşulları sağlamaktadır. Bazen yükleme hizmetleri sırasında malların kalite kaybına neden olacak problemleri ortaya çıkarmaktadır. Bazen de malların tahliyesi sırasında malların zarar görmesine ve kalite kaybına neden olacak durumlara müdahale etmektedir. Bu nedenle gözetim ve denetim kuruluşlarının denetçilerinin herşeyden önce bağımsız ve tarafsız hizmet vermesi, ayrıca konusunda deneyimli ve eğitimli olması gerekmektedir.

Bu çalışmalarla, gönderilen malların kalitesinin raporlanması ve kayıt altına alınması, aynı zamanda ihracatçı firmalara, çeşitli anlaşmazlık durumlarında kendilerini kanıtlama ve haklarını koruma imkanı vermiş olmaktadır. Ya da ithalatçı tarafından bir kalite kontrolü talep edilmişse, daha malların nakliye ve tahliye işlemleri sırasında kalite kaybına yönelik problemlerin farkına varma ve yasal olarak haklarını savunma imkanı elde etmektedir. Uluslararası gözetim ve denetim kuruluşları tarafından düzenlenen rapolar dünyanın her yerinde kabul görmektedir ve sorunlu durumlarda daha adil bir anlaşma zemini sağlamaktadır. Bu nedenle yükleme, sevkiyat ve boşaltma işlemleri sırasında denetim kuruluşlarına sıkça müracaat edilmektedir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine kalite kontrolü hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 SCIENCE Teknik Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.