EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Mühür Tespit Gözetimleri

Limanlarda tahliye edilmek üzere gemilerden indirilen dolu konteynerlerin veya karayolu ya da trenyolu ile sınırlardan giriş yapan yüklü konteynerlerin gümrük işlemleri sırasında bazen mühür numaralarının koparılmış tekrar yapıştırılmış olduğu veya okunamayacak kadar kirli ve paslı durumda olduğu ya da orijinal belge üzerine kayıtlı numaralar ile uyuşmadığı görülmektedir. Bu durum gümrük işlemlerinin aksamasına ve bazı anlaşmazlıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Oysa mühürlenmiş konteynerlerin mühür numaralarının, nakliye firmaları tarafından internet üzerinden gümrük işletmelerine aktarılması gerekmektedir.

Mühür Tespit Gözetimleri

Yasal düzenlemelere rağmen yine de gemiden tahliye edilen yüklü konteynerlerin birçoğunun mühürsüz olduğu veya mühürlü olsa bile bildirilen mühür numaralarını taşımadığı görülmektedir. Bu durumlardan hem resmi kuruluşlar hem de yükün sahibi firmalar bir takım sıkıntılar ve problemler yaşamaktadır. Bu durumlar ile karşılaşmamak için gözetim kuruluşları, müşterilerin talepleri doğrultusunda, mühürleme işlemlerinde, mühür söküm işlemlerinde ve mühür tespit işlemlerinde gözetim hizmetleri vermektedir. Bütün bu işlemler adım adım gözlenmekte ve tutanaklara geçirilmekte ve işlemler tamamlandığı zaman düzenlenen tutanaklar müşterilere sunulmaktadır.

Mühür takma, sökme ve mühür tespit gözetimi çalışmaları, konteynerlere olduğu gibi gemi ambar kapaklarına da uygulanmaktadır. Yükleme sonrası ambar kapaklarına mühürlerin takılması veya boşaltma işlemleri başlamadan önce var olan mühürlerin açılması gözetim kuruluşu denetçileri gözetiminde yapılmaktadır.

Gözetim şirketlerinin verdikleri mühürleme, mühür açma, mühür tespit ve diğer bütün gözetim hizmetleri taraflara büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Örneğin,

  • Alıcı firmanın istediği malların sevkiyat öncesi ve sonrasında, alıcı ve satıcı arasında yapılan sözleşmede öngörülen koşulları sağladığı güvence altına alınmış olmaktadır.
  • Taraflar arasında sonradan ortaya çıkacak anlaşmazlıklar ve olası zararlar bu şekilde önlenmiş olmaktadır.
  • Gerekli durumlarda yeni fiyat düzenlemelerinin yapılabilmesi için zemin hazırlanmış olmaktadır.

Neticide gözetim kuruluşlarının işlevi, taraflar arasında daha az anlaşmazlık çıkmasını sağlamak ve ortaya çıkacak anlaşmazlıkları çözmektir. Bunun olması için, malların istenilen koşullarda yüklendiğinin, taşındığının ve tahliye edildiğinin gözlenmesi gerekmektedir. Gözetim kuruluşları tarafından düzenlenen raporların ve tutanakların ayrıca resmi bir kuruluş tarafından onaylanması gerekmemektedir. Bu belgeler düzenlendikleri şekli ile uluslararası alanda kabul görmektedir.

Kuruluşumuz tarafından genel gözetim hizmetleri kapsamında mühür tespit gözetim hizmetleri verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.