EUROLAB Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Depo Temizlik ve Uygunluk Kontrolleri

Deniz yolu ile veya diğer yollar ile taşımacılıkta taşınan yükün zarar görmeden alıcısına teslim edilmesi en önemli noktadır. Taşımacılıkta tarımsal ürünlerden gıda maddelerine kadar, tahıllardan elektronik eşyalara kadar çok geniş bir ürün yelpazesi söz konusudur. Taşınan yük ne olursa olsun sekiyat için bekletildiği depolarda, silolarda veya fabrika ambarlarında veya gümrük işlemleri için bekletildiği antrepolarda en önemli konu temizliktir. Ürünlerin hiçbir şekilde bir önce depolanan ürün artıklarından etkilenmemesi, bu yüzden hasar görmemesi gerekmektedir. Bu yüzden sayılan alanların temiz tutulması önemlidir.

Depo Temizlik ve Uygunluk Kontrolleri

Özellikle tarımsal ürünlerin saklanacağı ortamların temizliği ve dışarıdaki hava koşullarından etklenip etkilenmediği alıcı ve satıcı firmalar için endişe kaynağıdır. Ürünlerin bu yüzden bozulmaları ve hasar görmeleri, ayrıca sigorta şirketileri için de büyük problemdir. Sigorta şirketleri bazı hasar durumlarını kabul etmemekte ve bu durum taraflar arasında anlaşmazlık konusu olmaktadır.

Bu nedenle gözetim ve denetim kuruluşları, nakliye ve depolama koşullarının sadece temizlik açısından değil başka faktörleri de dikkate alarak elverişli olup olmadığını kontrol hizmetleri vermektedir.

Gözetim kuruluşu denetçileri bu çerçevede olmak üzere yükleme öncesi gemi ambarlarının temizlik kontrollerini yapmakta ve durumu raporlamaktadır. Tespit edilen herhangi bir uygunsuz durum varsa zamanında buna müdahale edilmektedir. Yükler depoya konulmadan önce gerekli temizlik, bakım ve düzenleme faaliyetleri için zaman kazanılmış olmaktadır. Bu arada gemi ambar kapakları da kontrol edilmekte ve tam sızdırmazlık sağladığından emin olunmaktadır. Bu şekilde yüklerin taşınması sırasında ambarlara deniz suyu veya yağmur suyu girişleri önlenmiş olmaktadır. Gözetim çalışmaları aynı zamanda konteynerlerin de temizlik ve uygunluk kontrollerini kapsamaktadır.

Bu arada sadece gemilerde değil, limanlarda veya fabrikalarda bulunan ambarlar, depolar, silolar ve tankların temizlik kontrolleri de yapılmaktadır. Ayrıca sadece yükleme öncesi değil sevkiyat sırasında da hem gemilerde hem de TIR kasalarında veya demiryolu vagonlarında temizlik ve uygunluk kontrol hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz, gözetim hizmetleri kapsamında, uygunluk kontrolleri de yapmaktadır. Eğitimli ve deneyimli, uzman bir kadro ve güçlü bir teknik altyapıya sahip olan kuruluşumuz, uygunluk kontrolleri kapsamında müşterileri adına depo temizlik ve uygunluk kontrolleri de yapmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.