EUROLAB Logo

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Gözetim Hizmetleri

Suyun Girdiği Kaynağın Tespit Edilmesi

Denizcilik, içinde çeşitli tehlikeler barındıran bir meslektir. Denizlerde birçok tehlike yaşanmakta, kazalar meydana gelmekte ve bunun sonucunda ölüm ve yaralanmalar olmaktadır. Bazen kazaların çevreye büyük zararlar verdiği de olmaktadır. Bu kazaların bir kısmı çalışanların kusurlarından meydana gelir. Bir kısmı çalışanların bilgi ve beceri eksikliklerinden kaynaklanır. Bir kısmı da çeşitli ihmallerden meydana gelir. Ancak bu kazalar önlenemez değildir. Kazaların önüne geçmek için herşeyden önce gemide olabilecek acil durumları iyi tanımak ve acil durumlarda alınacak önlemleri iyi bilmek gerekir.

Suyun Girdiği Kaynağın Tespit Edilmesi

Çalışanların, geminin ve taşıdığı yüklerin güvenliğini tehlikeye sokacak, risk yaratacak ve çevreye zarar verebilecek muhtemel olaylar, acil durum olarak adlandırılır. Denizcilikte karşılaşılan bazı acil durumlar şunlardır: çarpışma, yangın, karaya oturma, patlama, denize adam düşmesi, makina arızaları, dümen arızaları, denize yağ veya yakıt kaçağı, tehlikeli yüklerin beklenmeyen tepkileri, yük kayması, yükler ile ilgili kazalar ve tabii ki geminin su alması ve batması.

Geminin su alması demek, geminin tehlikeli bir şekilde yan yatması, kırılması ve sonunda ya karaya oturması ya da batması demektir. Geminin su almasına geminin eksik ve yanlış bilgi ile yönlendirilmesi, geminin hatalı kullanılması, uluslararası kurallara uyulmaması, bazen olumsuz hava koşulları, geminin yaşlanması, düzenli bakım ve onarımlarının yapılmaması ve gemide ortaya çıkan mekanik arızalar neden olabilir.

Kıyıya yakın yerlerde gemi bu durumda karaya oturabilir. Geminin aldığu su ile birlikte çökerek gemi tabanının kara ile temas etmesine karaya oturma denir. Ama gemi açık denizde su almaya başlarsa ve yardım görmezse, bunun sonu batmadır.

Gözetim ve denetim kuruluşları, gemi su almaya başlamışsa, suyun girdiği kaynağın tespit edilmesi konusunda çalışmalar da yapmaktadır. Zamanında tesbit edilebilen su kaynağı, geminin batmasına engel olacağı için bu yöndeki çalışmalar çok önemlidir. Denetim hizmetleri bu açıdan sorumluluk gerektirmektedir. Denetim kuruluşlarının deneyimli ve eğitimli çalışanları, teknolojik imkanları kullanarak ve bilgi birikimleri ile su alan gemilerin kurtarılması konusunda çaba göstermektedir.

Kuruluşumuz, birçok denetim hizmetleri arasında talep eden müşterilerine suyun girdiği kaynağın tespit edilmesi hizmetleri de sunmaktadır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 EUROLAB Laboratuvar A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.